ŠOKUJÚCE: Bublinková fólia vám ušetrí peniaze aj nervy: 6 trikov, ktoré doma musíte vyskúšať
9. 4. 2025, 16:00

Zdroj: Shutterstock
Bublinkovú fóliu bežne vyhadzujeme, no pritom môže byť skvelým pomocníkom v domácnosti. Zistite, ako ju využiť prakticky a originálne!

Izolácia okien a dverí
Najmä v chladnejších mesiacoch oceníte, že bublinková fólia výborne tepelne izoluje. Stačí ju priložiť bublinkami smerom ku sklu na vnútornú stranu okna a prilepiť vodou alebo páskou. Takto môžete jednoducho znížiť tepelné úniky, najmä ak máte staršie okná. Využiť sa dá aj na zateplenie dverí v pivnici či garáži.
Podložka pod kolená alebo sedadlo
Ak radi pracujete v záhrade, viete, že kľačanie býva nepohodlné. Zo zloženej bublinkovej fólie si môžete urobiť podložku pod kolená. Rovnako dobre poslúži aj ako mäkký podsedák na lavičku alebo stoličku, najmä ak sedíte vonku na chladnejšom povrchu.
Proti rozbitiu a nielen pri sťahovaní
Samozrejme, jedným z najbežnejších využití bublinkovej fólie je ochrana krehkých predmetov. Ak máte doma porcelán, vázy, svietniky či sezónne dekorácie, ktoré počas roka skladujete v pivnici alebo na povale, zabaľte ich do fólie. Znížite riziko rozbitia aj poškriabania.
Počuli ste náš podcast?
Na organizáciu šperkov a bižutérie
Bublinková fólia môže byť užitočná aj v šatníku! Ak cestujete a nechcete, aby sa vám náušnice alebo náhrdelníky zamotali, vložte ich do menších kúskov fólie a jemne zrolujte. Takto budú chránené a udržíte ich oddelene.
Proti stresu praskajte bublinky
Áno, praskanie bubliniek nie je len detskou zábavkou. Mnohé výskumy potvrdili, že táto jednoduchá činnosť pomáha znížiť stres a napätie. Takže nabudúce, keď budete mať nervózny deň, namiesto sladkostí si doprajte pár minút s bublinkovou fóliou. Uvidíte, ako vás to uvoľní.

Ochrana rastlín pred chladom
Bublinková fólia je skvelá pomôcka aj pre záhradkárov. V zime s ňou môžete obaliť kvetináče s chúlostivejšími rastlinami alebo dokonca menšie skleníky. Pomáha udržiavať stabilnú teplotu a chráni pred mrazom. Zároveň prepúšťa svetlo, takže rastlinky nezostanú v tme.
Bude sa hodiť: Pomoc s navliekaním ihly
Ak máte doma ihly s malým alebo poškodeným očkom alebo sa vám len jednoducho nedarí navliecť niť, pomôžte si lakom na vlasy. Koniec nite jemne postriekaj lakom, nechaj chvíľu zaschnúť a získaš spevnený „hrot“, ktorý ľahko prevlečiete aj cez to najmenšie očko.