Jednoduchý recept na večnú mladosť a proti starnutiu neexistuje, tvrdia vedci z Harvardovej univerzity. Bol však zdokumentovaný celý rad návykov, ktorých zavedenie do životného štýlu môže výrazne spomaliť starnutie. Podľa expertov z Harvardovej univerzity je jedným z takýchto tipov konzumácia vlašských orechov. Ženy stredného veku, ktoré zjedia dve hrste vlašských orechov týždenne, sú zdravšie a žijú dlhšie.

Archív
Zdroj: Archív

Vyplýva to zo štvorročného sledovania veku tridsatštyri tisíc žien z USA. Ženy konzumujúce vlašské orechy v dávke aspoň dve hrste týždenne patrili do skupiny tých, ktoré starli najpomalšie. "Neexistuje jediné riešenie pre spomalenie starnutia. Ale prijatie návykov ako napríklad konzumácia vlašských orechov môže pomôcť," tvrdí doktorka Francine Grodsteinová z Harvardovej univerzity.

 

vlašské orechy
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Konzumácia vlašských orechov súvisí s lepšími výsledkami v mnohých prejavoch starnutia a degradácii organizmu. Ženy konzumujúce tieto semená majú lepšiu pamäť a psychické zdravie, nižšie riziko rakoviny, chorôb srdca i cukrovky.

Hoci majú vysoký obsah tukov, môžete vďaka nim aj schudnúť. Neveríte?
Zdroj: Shutterstock