Silné tulipány

Krásne, jemne vyzerajúce, no zároveň silné kvety tulipánov sú znakom sviežosti, mladosti, ale aj odhodlania. Sú vhodné pre mladé, cieľavedomé ženy, ktoré idú za svojimi snami.

Silné tulipány
Zdroj: Zuzka Slaninka

Nesmrteľné ruže

Ruže sú kráľovné kvetov a overenou klasikou. Vyjadrujeme nimi lásku, krásu, ale aj úprimné priateľstvo. Červené ruže sú symbolom spaľujúcej vášne. Podľa legendy sa Afrodita pichla tŕňom bielej ruže, keď bežala za svojím vyvoleným Adonisom. Kvapka jej krvi zafarbila bielu ružu načerveno. Ale aj biele majú svoj význam a tým je čistota a rešpekt. Ružové znamenajú priateľstvo alebo aj začínajúcu lásku.

Nesmrteľné ruže
Zdroj: shutterstock

Skvostné orchidey

Ich romantický vzhľad a čisté línie sú prejavom úcty, ale i osudovej lásky. Najčastejšie ich dostať v črepníku. Tým, že je vo svete rozšírených viac ako 30 000 druhov orchideí, sú prejavom silného citu na celý život. Ten, kto vám ich daruje, sa vám snaží vyjadriť vďaku.

Skvostné orchidey
Zdroj: shutterstock

Nežné margarétky

Hoci pôsobia jemne, znamenajú silu vzťahu a vyjadrujú jeho odolnosť a trvácnosť. Partner vám ich daroval, pretože vo vás vidí oporu.

Nežné margarétky
Zdroj: shutterstock

Romantické ľalie

Ak dostanete ľalie, v reči kvetov to znamená, že ste dokonalá. Preto sú to najobľúbenejšie kvety mnohých romantických duší. Vyjadrujú jedinečnosť obdarovanej rovnako, ako jedinečný je tento výrazne voňajúci kvietok. Ľalie naznačujú nehynúcu, nekonečnú a najmä čistú lásku. Nie nadarmo sa vraví – čistá ako ľalia.

Romantické ľalie
Zdroj: shutterstock

Farebné frézie

Tieto voňavé kvietky pôsobia jemne a krehko. Znamenajú energiu a dobrú náladu práve preto, že také frézie sú. Aj keď donedávna boli v kyticiach menej populárne, v súčasnosti sú na výslní. Sú dostupné v rôznych farebných škálach a vhodné na akúkoľvek príležitosť.

Farebné frézie
Zdroj: shutterstock

Rozumné slnečnice

Tieto krásne kvety, ktoré sa prirovnávajú k slnku, symbolizujú zdroj života, múdrosť a dlhovekosť. Tento kvet znamená aj oddanosť a ten, kto vás ním obdaroval, k vám prechováva hlboké city.

Rozumné slnečnice
Zdroj: shutterstock