Nie je ľahké vyhodiť veci, ku ktorým máte sentimentálny vzťah alebo peknú spomienku. Prinášame vám 5 tipov na veci, ktoré keď vyhodíte, o pár dní ani nebudete vedieť, že ste ich niekedy mali.

Staré lieky

Každý z nás má doma svoju lekárničku, alebo zásuvku, kde skladuje lieky. Raz za pár rokov sa do nej oplatí pozrieť a popretriediť veci, ktoré sú po expirácii.

Zbavte sa doma zbytočných vecí.
Zbavte sa doma zbytočných vecí.
Zdroj: Shutterstock

Vzorky krémov či šampónov

Tiež si odkladáte vzorky krémov z časopisov, ktoré vás najprv potešia ale nakoniec ich aj tak nikdy nepoužijete? A čo tak malé balenia šampónov, ktoré ste si zobrali z hotela. Tiež ležia už pár rokov na poličke? Šup s nimi do koša!

Knihy

Nehovoríme o klasikách a hodnotných knihách, ale o narýchlo kúpených ľahkých románovkách na dovolenku či pobyt v nemocnici. Prečítali ste ich raz a určite sa k nim už nebudete vracať.

Zbavte sa doma zbytočných vecí.
Zbavte sa doma zbytočných vecí.
Zdroj: Profimedia

Hrnčeky

Je to vďačný suvenír z cesty, keď niekto tápe, čo má kúpiť. Často sa nám v poličke objavia hrnčeky s logami rôznych firiem či obrázkami a nápismi dovolenkových destinácií. Aj tak však vždy radšej siahnete po svojom obľúbenom hrnčeku na kávu, ktorý používate už roky. Tie ostatné iba zaberajú miesto. Pretrieďte ich a nechajte si iba tie, ktoré skutočne používate.

Zbavte sa doma zbytočných vecí.
Zbavte sa doma zbytočných vecí.
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Plastové dózy

Na desiatu, na piknik, na jedlo do mrazáku. Plastové dózy sa nám rozmnožujú v domácnostiach ako králiky. Skúste si ich prejsť a rozdeliť na kôpku tie ktoré používate a tie, na ktoré vám celý rok padá prach.