U tejto firmy ju navyše budete mať spoľahlivo namontovanú do niekoľkých dní.
28. 6. 2024, 16:51

Zdroj: ZSE
Ste zvedaví, aké teploty nás čakajú toto leto? To posledné nás veru celkom potrápilo. Minuloročný jún bol na celom svete najteplejší v histórií meraní.
Uviedla to agentúra Európskej únie pre sledovanie atmosféry a klimatických zmien Copernicus. Celosvetová priemerná teplota bola o približne pol stupňa nad priemerom z rokov 1991 až 2020.
Na Slovenku zaznamenali klimatológovia minulý rok teplotne silno nadnormálny mesiac júl. Teploty prekračovali niekoľko dní za sebou 37 stupňov. Ukazujú to dáta Slovenského hydrometeorologického ústavu. Ten zaradil minuloročné leto medzi najteplejšie letá v histórii meraní. Mimoriadne teplý bol aj mesiac september, ktorý prekonal aj rekordy z roku 1951.
Práve kvôli týmto klimatickým zmenám, ktoré na naše územie prinášajú stále vyššie teploty sa stali súčasťou moderných rodinných domov i nenahraditeľnou výbavou bytových jednotiek v panelákoch klimatizácie.
Modely klimatizácií, ktoré sú aktuálne dostupné na trhu disponujú funkciami, ktoré používateľom nielen spríjemňujú bývanie, ale aj zvyšujú kvalitu života. Premýšľate aj vy o kúpe klímy? Tento rok to ešte stihnete. Príďte si po ňu do ZSE ešte dnes. Zoženiete tu pred letom kvalitnú klimatizáciu.
Tip číslo 1: Klimatizáciu si kúpte u odborníkov
Základné pravidlo je jednoduché. Klimatizáciu si zakúpte u spoľahlivého odborníka. Ušetríte si tak veľa starosti aj financií. Nákup klimatizácie v hypermarketoch nie je dobrý nápad. Personál väčšinou nie je školený na to, aby vám odborne poradil. Zároveň nedokážu poskytnúť následný servis v podobe montáže, či opráv porúch na vašej klimatizačnej jednotke. V konečnom dôsledku tak môžete výhodnú akciovú cenu preplatiť na opravách a poplatkoch za následný servis.
Nájdite si preto spoľahlivú firmu, ktorá sa dlhodobo venuje inštaláciám klimatizácií a má za sebou už niekoľko stoviek realizácií. Takáto firma si príde váš priestor vopred obzrieť. Zohľadní všetky vaše požiadavky a následne vám navrhne komplexné riešenie v podobe konkrétneho modelu klimatizačného zariadenia.
Spoľahlivá firma sa postará aj o inštaláciu klimatizácie na vhodné miesto vo vašej domácnosti. Montérske kapacity v ZSE sú aj počas leta dostačujúce, takže klimatizáciu budete mať nainštalovanú rýchlo a to do niekoľkých dní. A nemusíte ani platiť ďalšie poplatky. Montáž je v cene.
V rámci riešenia na splátky Klima Bezstarosti získate záruku na klimatizáciu počas celého obdobia platnosti zmluvy, teda až na šesť rokov. ZSE vám počas celej doby využívania služby garantuje funkčnosť klimatizácie. Ak sa pokazí a nedá sa opraviť, vymenia ju kus za kus. Súčasťou tejto služby jej aj pravidelná ročná servisná prehliadka.
Tip číslo 2: Šetrite rodinný rozpočet aj životné prostredie
Radi by ste si zaobstarali do bytu alebo domu klimatizáciu, no obávate sa vyššej vstupnej investície? ZSE má pre vás skvelé riešenie. Ak si nemôžete dovoliť jednorazovo zaťažiť váš rodinný rozpočet, riešením je klimatizácia na splátky. Na začiatku zložíte zálohu a zvyšnú sumu doplatíte v prijateľných mesačných splátkach.
Klimatizácia vás pritom bude stáť už od jedného eura na deň. V ponuke ZSE Klima Bezstarosti si môžete vybrať z modelov už od 33 eur za mesiac. Navyše získate 300 kWh elektriny zadarmo na chladenie alebo prikurovanie klimatizáciou. To je približne 450 hodín fungovania klimatizácie zadarmo.
V ZSE si môžete vybrať z množstva úsporných modelov. Ochrana životného prostredia pre ZSE mimoriadne dôležitá, a preto zákazníkom ponúkajú len zariadenia plnené ekologickým chladivo R32, ktoré nepoškodzuje ozónovú vrstvu a nevplýva škodlivo na klimatické podmienky.
Ak bývate v rodinnom dome, môže vaša klimatizácia fungovať na solárnu elektrinu. Ako je to možné? Jednoducho ju pripojíte na fotovoltické panely, ktoré vám elektrinu pre klimatizáciu vyrobia úplne zadarmo a šetrne k životnému prostrediu.
Tip číslo 3: Zvoľte si vhodný výkon klimatizácie
Hlavným kritériom pri výbere klimatizácie je jej výkon. Závisí od neho efektivita a úspornosť prevádzky zariadenia. Preto je na začiatok dôležité zodpovedať si na otázku: Koľko miestností a s akou rozlohou vo vašej domácnosti potrebujete vychladiť? Od odpovede sa bude odvíjať výber výkonu konkrétneho modelu. Na počte miestností totiž záleží. A nielen na tom.
Na vychladenie obývačky panelákovom byte bežne postačí monosplit s výkonom 2,5 kW. Ak však potrebujete vychladiť v byte viac miestností alebo hľadáte klimatizáciu do rodinného domu, ktorý má dve poschodia v hre môže byť aj multisplitová klíma.
Odborníci zo ZSE pripravili praktické rozdelenie klimatizácií, podľa ktorého si môžete vybrať typ klimatizácie v závislosti od toho, aký priestor potrebujete ochladiť.
Pri výbere konkrétneho modelu sú potom okrem počtu miestností veľmi dôležité aj ďalšie parametre. „Je potrebné zohľadniť napríklad aj orientáciu miestnosti vzhľadom k svetovým stranám či veľkosť a typ okien. Obývacia izba, ktorá je síce menšej rozlohy, no okná ma orientované na juhozápad bude potrebovať pravdepodobnejšie výkonnejšiu klimatizáciu ako spálňa orientovaná na sever,“ vysvetľuje odborník zo ZSE.
Nezabudnite zohľadniť aj prípadné zateplenie domu, počet osôb žijúcich v jednej domácnosti a napríklad i elektrické spotrebiče, ktoré v danej miestnosti pravidelne využívate. Každý z týchto parametrov je pre návrh správneho výkonu klimatizácie veľmi dôležitý. Ak nebudú zohľadnené správne, môže to znížiť funkciu klimatizačnej jednotky a zároveň navýšiť prevádzkové náklady. Nesprávnym nadimenzovaním výkonu klimatizácie sa navyše výrazne skracuje životnosť celého zariadenia a prevádzkové a servisné náklady sa zvyšujú.
Tip číslo 4: Vyberte si klímu s inteligentnými funkciami
Pri výbere klimatizácie sa zamyslite aj nad tým, čo od nej očakávate. To znamená, či vám postačia základné nastavenia, ako sú chladenie, kúrenie, alebo máte radi sofistikovanejšie zariadenia s prémiovými funkciami.
Samotní používatelia majú už pri výbere klimatizácie vysoké nároky, ktoré sa netýkajú len dokonalého vychladenia priestoru. Do popredia sa dostávajú aj iné, oveľa pokročilejšie funkcie. Klimatizácia je v súčasnosti nenahraditeľný pomocník v každej domácnosti. A to aj vďaka moderným technológiám.
Ak trpíte alergiami alebo máte domáce zvieratko, rozhodne stavte na kvalitné vzduchové filtre, ktoré slúžia aj ako čistička vzduchu. Ak potrebujete, aby sa vaša klíma dala ovládať na diaľku, nezaobídete sa bez nainštalovaného Wi-fi modulu a funkcií SmartThings alebo DAIKIN Onecta.
Rodiny s malými deťmi a seniori rozhodne ocenia technológiu Wind-Free™ a funkciu Intelligent Eye, vďaka ktorým sa vyhnete priamemu fúkaniu studeného vzduchu na osoby v miestnosti. Nerušený spánok vďaka funkcii Good’sleep privíta každý používateľ klimatizačného zariadenia. Automaticky nastaví v miestnosti ideálnu teplotu a zníži otáčky klimatizácie, takže je tichá ako šum lístia.
Bonusový tip na záver: Nízka cena nie je vždy výhodná
Je pochopiteľné, že chcete nakúpiť za výhodnú cenu. To však znamená dostať kvalitný produkt, napríklad mimo sezóny alebo využiť nejakú zľavu. Podozrivo nízke ceny, najmä pri elektrických spotrebičov, ktoré by vám mali v dobrej kondícii slúžiť niekoľko rokov, predstavujú skôr riziko ako výhodný nákup.
Veľmi lacná klimatizácia je väčšinou hlučnejšia ako cenovo náročnejší model. Zároveň má nižší výkon, pričom ale spotrebúva oveľa viac elektrickej energie. Kúpou lacného klimatizačného zariadenia sa síce vyhnete vyššej počiatočnej investícii, doplatíte to však pri nákladoch na prevádzku zariadenia.
„Rozhodne sa oplatí vybrať si zariadenie, ktoré má energetickú triedu A++ až A+++. Tieto úspornejšie klimatizácie fungujú perfektne a nespotrebujú počas prevádzky toľko elektriny,“ hovorí odborník zo ZSE. Tieto energeticky najúspornejšie klimatizácie sú síce cenovo nákladnejšie, ale ich príkon sa pohybuje len okolo jedného kilowattu. Spotrebúvajú tak menej elektriny a aj v nepretržitej letnej prevádzke vás nebudú stáť veľa.
Investíciou do kvalitnejšieho modelu klimatizácie získate hneď niekoľko zariadení v jednom. Moderná klimatizačná jednotka neslúži len na vychladenie priestoru, ale môžete pomocou nej aj vykurovať, čistiť vzduch, vetrať či odvlhčovať.
PR článok