Okrem toho, že fantasticky zvláčňuje a zjemňuje veľmi popraskanú a suchú pokožku, poradí si s viacerými problémami v domácnosti.

Na zásuvky v chladničke

Ak sa zásuvky v chladničke veľmi ťažko vysúvajú aj zasúvajú, pomôžte si vazelínou. V tenkej vrstve ju rozotrite na vonkajšie okraje zásuvky, ktoré sa kĺžu v drážke. To im pomôže hladko sa hýbať a vy si ušetríte nervy.

Pomôže s pľuzgiermi

Ak vám nové topánky vyrobili boľavý pľuzgier, ale vy ste práve niekde na akcii a nemôžete si ich vyzuť, môže vás zachrániť vazelína v kabelke. Naneste štipku na miesto v topánke, ktoré vás tlačí, a tlak na pľuzgier sa zmierni. Zachráni vás to aspoň do momentu, keď si budete môcť vyzuť topánky.

Vazelína pomôže zmierniť tlak na pľuzgiere od nových topánok.
Vazelína pomôže zmierniť tlak na pľuzgiere od nových topánok.
Zdroj: Shutterstock

Zamaskuje škvrny na nábytku

Na dreve sa často objavia škvrny, kruhy od nápojov alebo škrabance. Natrite miesto vrstvou vazelíny a nechajte odstáť 24 hodín. Potom prebytočnú vazelínu zotrite a miesto vyleštite. Výsledok vás milo prekvapí.

Predíde škvrnám od farby

Chystáte sa farbiť sebe alebo niekomu inému vlasy? Vezmite si k tomu vazelínu. Potrite ňou vrchnú časť čela a vyhnete sa zafarbenej pokožke.

Odstráni z vlasov žuvačku

Vystrihovať žuvačku z vlasov už netreba! Moderné mamy to robia inak. Ak sa vám stala žuvačková nehoda, naneste na žuvačku vo vlasoch bohaté množstvo vazelíny a vtierajte ju do nej dovtedy, kým sa žuvačka neuvoľní a nebude sa dať z vlasov jednoducho stiahnuť. Rovnako to funguje aj pri plastelíne či na čokoľvek prilepené vo vlasoch.

Zaseknuté sprchové závesy

Nedajú sa ľahko rozťahovať a zaťahovať? Naneste tenkú vrstvu vazelíny na vrchnú časť tyče a potom závesmi pohýbte. Teraz by sa mali kĺzať hladko.