Viete, ako sa o ne správne starať, aby aj po rokoch vyzerali ako nové?

Rifle sú obľúbený kúsok oblečenia, na ktorý nedá dopustiť väčšina z nás. Časom však nohavice začnú strácať farbu a tvar. Hoci o ne príkladne dbáme, niekedy im to môže naopak nepekne ublížiť. Ponúkame vám zopár šikovných tipov, ako sa o rifle starať čo najlepšie. Nejde len o ich čistenie, ale aj o uskladňovanie či správne sušenie.

Ako sa starať o rifle?
Zdroj: Shutterstock

O tejto rade ste možno nevedeli. Pokiaľ vaše rifle nie sú úplne svetlé, pokojne ich operte pracím prostriedkom, ktorý je vhodný pre tmavé a čierne oblečenie. Nemusíte sa báť, rifle vám farbu nezmenia. Takýto prostriedok je často naopak jemnejší a šetrnejší a nepoškodí vlákna a farbu nohavíc ako ostatné pracie výrobky.

Ak ste vybrali po lete zo skrine rifle a zdajú sa vám pokrčené, nastriekajte na ne trocha vody. Následne ich preložte na polovicu a zrolujte. Takýmto štýlom ich môžete uskladňovať po celý rok. Vyhnete sa tak nechceným záhybom a pokrčenej látke.

Ako sa starať o rifle?
Zdroj: Shutterstock

Správne sušenie rifiel je rovnako dôležité ako ich uskladňovanie. Ich látka nemá rada priame slnečné žiarenie a privysoké teploty. Zabudnite na sušičky a prehriate balkóny. Nechajte ich vyschnúť prirodzenou cestou bez priamo slnka. Prebytočnú vodu na začiatku odstráňte rukami. Skúste využiť aj našu šikovnú radu: Predtým, ako nohavice zavesíte, dajte na sušiak zložený uterák, aby ste sa vyhli pokrčeniu.

Ak ide o samotné pranie, najlepšia metóda je ručné umývanie. Rifle potrebujú špeciálnu jemnú starostlivosť, a preto im pobyt v práčke nemusí dvakrát prospieť. Najlepšie ich opláchnete vo vani. Vyhnete sa tak zbytočnému krčeniu látky, pretože vo vani môžete nohavice roztiahnuť. Nechajte ich namočené najviac 1 hodinu, pridajte pohár octu a dve čajové lyžice soli. Ingrediencie zmiešajte s malým množstvom vody predtým, ako ich dáte do vane. Táto kombinácia vám zaručí žiarivú farbu vašich rifiel. Zabudnite na práškové prostriedky, radšej siahnite po tekutom prostriedku, šampóne či mydle. Malé škvrny odstráňte pomocou kefy, nikdy nešúchajte rifle samé o seba. 

Ako sa starať o rifle?
Zdroj: Shutterstock

Vedeli ste, že niektorí ľudia berú starostlivosť o rifle tak vážne, že ich umývajú počas toho, ako ich majú oblečené? Sadnú si do teplej vody a pomocou kefy odstránia škvrny. Následne si nohavice opláchnu rukami a kráčajú v nich, až kým sa neusušia. Ak chcete skúsiť túto metódu, dávajte pozor na svoje zdravie a zostaňte hlavne v teplom prostredí. 

Ako sa starať o rifle?
Zdroj: Shutterstock