Jej používanie je jednoduché, namočíte ju do vody a zrazu je z nej poddajná špongia, ktorá si s nečistotami hravo poradí.

1 Špinavý riad

Lufa je šikovný pomocník pri umývaní riadu. Táto prírodná špongia je na to ako stvorená. Bez problémov umyje každý riad, či už ide o hrnce, panvice, porcelán, prípadne krištáľ. Veľkou výhodou je, že má oveľa dlhšiu životnosť ako klasické hubky.

2 Na pracovnú dosku

S lufou sa dajú rýchlo a ľahko vyčistiť rôzne povrchy, ako napríklad kuchynská linka. Nemusíte drôtenkou drhnúť drez, lufa si so špinou ľahko poradí. Umyť stôl alebo dosku na krájanie zvládnete bez väčšej námahy a zároveň si môžete byť istá, že na nich nezanechá žiadne škody.

Lufa je vhodná na umývanie riadu či masáž tela.
Lufa je vhodná na umývanie riadu či masáž tela.
Zdroj: Shutterstock

3 Zanesené kohútiky

Skvelo sa hodí na umývanie zanesených kohútikov. Lufa je prirodzene drsná a pevná. Umývanie je jednoduchšie v tom, že nemusíte na špongiu extra tlačiť. Dokáže sa tvarom prispôsobiť.

4 Keramické povrchy

Ak máte problém s nečistotami na keramických povrchoch v kúpeľni, lufa je ideálna na tento prípad. Nemajte strach, že vám povrch poškriabe alebo zanechá nepekné škvrny. Pomôže vám jemne odstrániť špinu a zároveň nič nepoškodí.

5 Lufa na domáci wellness

Lufu využijete aj pri starostlivosti o pokožku tela. Môžete si ňou počas kúpeľa urobiť píling, čím odstránite odumreté čiastočky kože. Takto si premasírujte celé telo.