Hallux Valgus je najčastejšia deformácia chodidla, ktorou trpia hlavne ženy a podporuje ju nosenie úzkej obuvi a vysokých podpätkov. V ťažkých prípadoch, keď sú už bolesti neznesiteľné, je potrebné zvážiť operáciu. Tento problém neobchádza ani známe ženy – ktoré celebrity doplatili na svoju lásku k lodičkám?

Nepríjemná deformácia kĺbu palca na nohe je síce genetická záležitosť, no zhoršuje ju hlavne nosenie vysokej a špicatej obuvi, ktorá na prednú časť chodidla vyvíja neprirodzený tlak. Ten spôsobuje vybočenie kĺbu palca smerom von a kosti palca smerom dnu. Časom má žena s halluxom čoraz väčší problém vybrať si obuv, v ktorej by chodidlo netrpelo a v ťažkých prípadoch pomôže až operácia.

Aby to nezašlo tak ďaleko, lekári odporúčajú čo najviac chodiť naboso, nosiť nízku obuv a akonáhle sa objavia prvé príznaky, začať s rehabilitačnými cvikmi na chodidlo.

Tento nepríjemný problém neobchádza ani celebrity. Ktoré známe ženy spievajú v lodičkách ódu na bolesť?

 

Victoria Beckham
Victoria Beckham
Zdroj: Northfoto

Životné krédo „bez podpätkov ani smeti nevynesieš“ sa podpísalo na stave chodidiel uznávanej dizajnérky a bývalej speváčky Victorie Beckham.