Keď chcete svojmu milému urobiť veľkú radosť, mali by ste brať ohľad aj na znamenie, v ktorom sa narodil.

Sklenená váza alebo elektrický skrutkovač? Kašmírový pulóvrik alebo lístky na futbalový zápas? Vyberte ten najkrajší darček podľa jeho znamenia.

BARAN 21. 3. – 20. 4.

Niečo na majstrovanie

Taký je: Planéta energie Mars ovláda jeho znamenie. Preto je aktívny, odvážny a vie priložiť ruku k dielu, stále hľadá nové výzvy. Miluje, keď sa môže činiť v dome alebo na záhrade. Baví ho neustále majstrovanie.

Takto nájdete perfektný darček: Zistite, čo chce najbližšie stavať, modelovať, alebo do čoho by sa chcel pustiť. Potom si nechajte poradiť v odbornom obchode, s ktorými nástrojmi a pomôckami to pôjde najlepšie. Poteší sa vŕtačke alebo skrutkovaču, pretože tým preukážete porozumenie pre jeho záujmy. Je športový typ? Potom by sa mu možno hodila nová bunda na tréning do dažďa a vetra, teplý šál alebo digitálny merač pulzu.

Tiež sa môžu osvedčiť lístky na žiadaný futbalový alebo hokejový zápas. Alebo ho tajne prihláste na polmaratón, na ktorom sa už dlho chcel zúčastniť. Vašu pripravenosť podporovať ho dajte najavo osobne prichystanou a ozdobenou kartou. Poďakujte mu za jeho najlepšie vlastnosti: „Za to ťa obdivujem...“ Barani nemajú radi kritiku, spravia však pre vás všetko, keď ho správne pochválite.

Extra tip: Pre Barana musí byť darček vždy praktický.

BÝK 21. 4. – 20. 5.

Nájdite zberateľský kúsok

Taký je: Zmyselná Venuša je vládkyňou jeho znamenia. Jej vplyv ho robí pôžitkárskym, dobrosrdečným človekom s dobre vyvinutým zmyslom pre všetko pekné. Je veľmi muzikálny, spätý s prírodou a drží sa pri zemi – a cieľavedome sa usiluje o materiálnu istotu a majetok.

Takto nájdete perfektný darček: Každý Býk má nejakú zberateľskú vášeň. Zistite, aké veci sú objektmi jeho túžob a ktoré mu ešte chýbajú. Prehľadajte kvôli tomu blšie trhy, antikvariáty aj internet. Keď sa vám podarí nájsť nejaký zberateľský klenot, po ktorom už dlho túžil, lesk v jeho očiach pod vianočným stromčekom prebije aj lesk vianočného stromčeka. A pretože Býci milujú dotyky a nežnosti, poukazom na wellness víkend alebo na masáž sa tiež trafíte do ich gusta. K tomu, samozrejme, ešte potrebujú aj mäkučký župan alebo saunový uterák. Býkovi vždy ulahodíte labužníckym menu alebo obzvlášť chutnými delikatesami.

Extra tip: Darčeky pre Býka by sa mali vždy dotýkať jeho zmyslov.

Prekvapte ho darčekom podľa jeho znamenia.
Prekvapte ho darčekom podľa jeho znamenia.
Zdroj: Shutterstock

BLÍŽENCI 21. 5. – 21. 6.

Len nech to nie je všedné

Taký je: Komunikačná planéta Merkur vládne jeho svetu. To ho robí komunikatívnym, zvedavým, zábavným a rečovo nadaným, ale aj nervóznym a netrpezlivým.

Takto nájdete perfektný darček: Uprednostňuje (ešte stále) tlačené knihy, audioknihy alebo elektronickú čítačku? V každom prípade u neho zabodujete materiálom na čítanie k jeho hobby (takisto to platí aj pre predplatné časopisov atď). Aj keď veľa surfuje po internete, potešia ho vzácne perá a písacie potreby, ktorými píše, samozrejme, na skvelý a fajnový papier.

Chcete mu pomôcť utíšiť jeho nepokojného ducha? Len žiadnym relaxačným CD prosím! Darujte mu radšej vstupenky na nejakú cirkusovú alebo fantasy šou. Pri údive zabudne aj premýšľať. Alebo doplňte jeho hry (počítačové, stolové) ich najnovšími verziami. Ideálnymi darčekmi sú aj šály s grafickým dizajnom, mestský výlet alebo DVD jeho obľúbeného komika.

Extra tip: Nikdy ho nenuďte štandardným darčekom.

RAK 22. 6. – 22. 7.

Niečo útulné pre jeho domov a dušu

Taký je: Jeho znamenie ovláda citlivý Mesiac. Preto je Rak veľmi vnímavý, starostlivý, domácky a rodinne založený a odkázaný na pomoc.

Takto nájdete perfektný darček: Nič nepoteší jeho dušu tak, ako darček, ktorý ukáže, ako veľmi ste sa do toho vložili. A nič viac ho zase tak nesklame, ako keď sa preukáže presný opak. Zistite, čo mu doma chýba, napríklad dekoračný vankúš na jeho obľúbené kreslo alebo nová lampa na čítanie. Či muž alebo žena, Raci radi varia, najnovší a rafinovaní pomocníci do kuchyne alebo knihy s receptmi ich určite potešia. A takmer každý Rak má minimálne na okne kvety alebo bylinky. Takže Raka potešíte aj správnym druhom orchidey, ruže alebo tymianu.

Extra tip: Raci sú vodné znamenia, milujú pobyty pri mori, jazerách, riekach. Čo tak pozvanie na romantický obed či večeru – samozrejme s výhľadom na vodu?

Prekvapte ho darčekom podľa jeho znamenia.
Prekvapte ho darčekom podľa jeho znamenia.
Zdroj: Shutterstock

LEV 23. 7. – 23. 8.

Iba to, v čom zažiari

Taký je: Jeho znameniu vládne Slnko. To mu dodáva charizmu, sebavedomie a prirodzenú autoritu. Okrem toho je pyšný, samoľúby, veľkorysý, erotický, umelecky a technicky nadaný.

Takto nájdete perfektný darček: Títo muži sú pôsobivé zjavy, ktorí chcú byť obdivovaní a dávajú si pozor na to, ako pôsobia. Parfumy, mydlá, moderné doplnky – pri Levoch len dobré značky a materiály. Imidž je to, čo sa ráta! Takisto manžetovými gombíkmi, retiazkami, hodinkami alebo prsteňom mu spravíte radosť. Nikto nemiluje šperky tak ako on a na nikom inom to nepôsobí tak prirodzene ako na ňom. Svoj optický zmysel využíva mnoho Levov, napríklad na fotografovanie, natáčanie alebo maľovanie. Premyslite si, akými vecami by ste mu spravili radosť a mohli podporovať jeho talent. Či už nejakými maliarskymi potrebami, kamerovými či foto príslušenstvom.

Extra tip: Tiež sa osvedčí predplatné nejakého umeleckého časopisu, ktorý sa mu hodí.

PANNA 24. 8. – 23. 9.

Vyhľadáva užitočné a zmysluplné veci

Taký je: Rozumová planéta Merkúr ovláda jeho znamenie. Neustále sa snaží zo všetkého urobiť to najlepšie. Muži narodení v znamení Panna sú rozumní, spoľahliví, usilovní, realistickí, kritickí, poriadkumilovní, citliví a zdravo a ekologicky uvažujúci.

Takto nájdete perfektný darček: Každý z nich je vďačný za dobré tipy, ako môže šetrnejšie žiť. Objavte najnovšie príručky a poradcov, tým mu ulahodíte. Takisto knihy o zdravej výžive a životnom štýle sú ideálne. Poteší sa aj kalendáru s plánovačom termínov a s tabuľkami s vplyvom Mesiaca a kalóriami, s tipmi pre rastlinky do záhradky alebo s drobnými citátmi a múdrosťami, ktoré by prípadne vedel využiť. Všetky darčeky by mali mať praktický aspekt. Ak sa mu rozhodnete podarovať nejaký amulet, tak potom jedine vo forme prívesku na kľúče (dva v jednom!). Takisto rád uvidí záhradných či kuchynských pomocníkov a bioprodukty všetkého druhu. Pozor pri oblečení a doplnkoch. Žiadne experimenty, majú radi tlmené tóny a prírodné materiály.

Extra tip: Pozor na prekvapenia, napríklad spontánny výlet či dovolenka. Títo muži chcú mať všetko dôkladne naplánované.

Prekvapte ho darčekom podľa jeho znamenia.
Prekvapte ho darčekom podľa jeho znamenia.
Zdroj: Shutterstock

VÁHY 24. 9. – 23. 10.

Kravata alebo lampa – len nech sú štýlové

Taký je: Krásna Venuša je vládkyňou jeho znamenia. Dodáva mu vkus, zmysel pre kultúru a umenie. Sú spravodliví, spoločenskí, diplomatickí, prispôsobiví, ale aj nestáli.

Takto nájdete perfektný darček: Pozorujte, na ktoré módne a umelecké trendy práve „vaša Váha“ v poslednom čase obzvlášť reaguje. Zmenil váš partner vôňu alebo krém po holení? Koketuje s rukavicami z jemnej kože, nejakým pulóvrom z kašmíru alebo s doplnkom od nejakého vychyteného dizajnéra? Najlepšie bude, keď s ním prelistujete najnovšie katalógy, alebo ho prehovoríte na nákupy, alebo návštevu nejakej výstavy. Prediskutujte s ním trendy na dizajnovom trhu.

Pretože jeho vkus sa rokmi mení. Všade, kde sa začne nad niečím rozplývať, alebo čomu dokáže len ťažko odolať, alebo sa nevie rozhodnúť, je rad na vás. Najlepšie urobíte, aby o tom nevedel. Uprednostňuje diela nejakého určitého fotografa alebo maliara? Potom nemusíte siahať po drahom origináli – už aj vytlačená kópia, katalóg alebo fotoséria mu urobia radosť.

Extra tip: Váhy milujú všetko pekné. Nech je to hocičo, hlavne aby to bolo štýlové a presne vyhovovalo jeho vkusu!

ŠKORPIÓN 24. 10. – 22. 11.

Magické a liečivé ho určite poteší

Taký je: Magická planéta Pluto je pánom jeho znamenia. Preto je taký charizmatický, erotický, dobrý stratég, tajomný, ale aj nekompromisný a bojovný.

Takto nájdete perfektný darček: Škorpión sa zaujíma o hĺbku ľudskej duše, o zmysel života. Síce ako tajnostkár to nevešia každému na nos, poteší sa však knihám o vesmíre, parapsychológii, znameniach zverokruhu, symboloch, liečivých kameňoch a rituáloch. Jeho inštinkt prichádzať tajomstvám na stopu je geniálny. Preto ho potešíte najnovšou kriminálkou či už vo forme filmu alebo knihy.

Najdôležitejším zdrojom energie a sily je pre Škorpióna spánok. Zistite, čo požaduje pre svoj spánok: špeciálny vankúš pod krk, upokojujúce čaje alebo mäkkú masku na spanie. Víno, gin alebo whisky? Iba ak Škorpión typu všetko alebo nič našiel správnu rovnováhu v zaobchádzaní s alkoholom. Potom vie oceniť aj fľašu jeho obľúbeného alkoholu tak, ako nik iný.

Extra tip: Škorpión je vodné znamenie. Výlety loďou alebo pobyty pri mori upokojujú jeho divokú dušu.

Prekvapte ho darčekom podľa jeho znamenia.
Prekvapte ho darčekom podľa jeho znamenia.
Zdroj: Shutterstock

STRELEC 23. 11. – 21. 12.

Všetko, čo potrebuje na cestu

Taký je: S planétou šťastia Jupiterom, ako vládcom jeho znamenia, je neotrasiteľný optimista, vie sa nadchnúť pre veci, je vtipný, dobrodružný, tolerantný, nápomocný. Ale aj netrpezlivý, ľahko sa dá zviesť a rýchlo sa začne nudiť.

Takto nájdete perfektný darček: Strelec má neustále cestovnú horúčku, preto všetko, čo súvisí s cestovaním, môže kedykoľvek potrebovať, jeho spotreba týchto vecí je veľká. Poznáte jeho ďalší cieľ? Potom ho prekvapte cestovným bedekrom alebo osobným sprievodcom po okolí. Nepohrdne ani kufrom, cestovnou taškou, malou vreckovou baterkou, krémom na opaľovanie, ochranou pred dažďom či vetrom a samozrejme príslušenstvom na natáčanie a fotografovanie. Športovo založení Strelci chcú byť vždy voľní a pohybliví. O svoje auto sa starajú sami. Ale ako to vyzerá s jeho bicyklom? Jeho bicykel by mal byť v top forme a optimálne vybavený. Postarajte sa o to!

Extra tip: Je nejaké dobrodružstvo, o ktorom sníva? Napríklad nejaké automobilové preteky alebo kurz surfovania? Účasť v televíznej šou alebo v televíznom komparze? Skúste sa porozhliadnuť vo svojich kontaktoch, či by ste mu také niečo nevedeli vybaviť.

KOZOROŽEC 22. 12. – 20. 1.

Najradšej má všetky potrebné veci na prácu

Taký je: Prísny Saturn je vládcom jeho znamenia. Preto je Kozorožec taký disciplinovaný, cieľavedomý, má rád istotu a bezpečie a je vytrvalý. Takisto je tvrdý k sebe i k ostatným.

Takto nájdete perfektný darček: Kozorožec definuje svoju osobnú hodnotu (potajomky) výkonom a úspechom. Úprimne sa poteší každej pomôcke, vďaka ktorej bude vedieť rýchlejšie a úspešnejšie pracovať – nech je to akokoľvek bez pozlátka a neromantické. Či už to je rýchlejší internet, prepracované nástroje, ktoré využije, pracovná stolička, ktorá mu šetrí chrbát, alebo odborné knihy – hlavne, že mu to pomôže dosiahnuť svoj cieľ! Chceli by ste mu darovať radšej niečo osobnejšie? Možno košeľu alebo manžetové gombíky? Potom dajte pozor na kvalitu, konzervatívny spôsob a tlmené farby – žiadne experimenty! Pozor pri parfumoch a vodách po holení, najlepšie sú pre neho decentné klasiky. Mnoho Kozorožcov sa zaujíma o architektúru. Čo tak napríklad nejaký krátky výlet k novým (alebo starým) architektonickým dielam, zámkom a hradom vo vašom okolí?

Extra tip: Nepretržite pracujúci Kozorožec má často problémy s kĺbmi. Dobrý darček sú masážni ježkovia na nohy! Stačí si ich položiť pod pracovný stôl a rolovať po nich nohami.

Prekvapte ho darčekom podľa jeho znamenia.
Prekvapte ho darčekom podľa jeho znamenia.
Zdroj: Shutterstock

VODNÁR 21. 1. – 19. 2.

Čím provokatívnejšie, tým lepšie

Taký je: Excentrický Urán je pánom jeho znamenia. Preto je spontánny, kreatívny, inteligentný, vtipný, neprispôsobivý, prchavý a svojrázny. V skutočnosti si nikoho nepustí k telu.

Takto nájdete perfektný darček: Muži narodení v tomto znamení majú slobodné myslenie a využijú každú príležitosť, aby unikli rutine, radi provokujú. Preto sa im páčia napríklad tričká s drzým dizajnom alebo divoké kravaty. Zistite, aké exotické témy ho teraz fascinujú (napríklad UFO, astrológia alebo vesmírny výskum) a zaobstarajte mu o tom najnovšie vydania kníh. Možno sa vám podarí na internete objaviť o tom aj semináre alebo prednášky, na ktoré mu potom kúpte lístok. Vodnár má hudbu v krvi. Obohaťte jeho zbierku CD alebo ho motivujte, aby sa opäť vrátil k hre na hudobný nástroj, na ktorý kedysi hrával..

Extra tip: Muži narodení v tomto vzdušnom znamení radi ulietavajú nielen duševne. Darujte mu let balónom, zoskok padákom alebo vyhliadkový let.

RYBY 20. 2. – 20. 3.

Na zachovanie spomienok

Taký je: Vládne mu planéta plná túžob – Neptún. Preto je muž v znamení Rýb citlivý, súcitný, nápomocný, zasnívaný. Často si robí veľké ilúzie a potom je rýchlo sklamaný a melancholický.

Takto nájdete perfektný darček: Musí sa dotknúť jeho duše. Jeho obľúbená hudba, zväčšenie dovolenkových fotiek alebo fotokniha, ktorá mu pripomína ľúbostnú cestu, alebo víno, ktoré ste pili spolu na vašej prvej romantickej večeri. Mnohí muži z tohto znamenia radi plávajú alebo sa potápajú, potrebujú cítiť svoj vodný element na vlastnej koži. Všetko, čo na to potrebuje, mu spraví radosť. Znameniu Rýb sú pridelené nohy – jemnučké ponožky alebo pohodlné papuče znásobia jeho pohodlie.

Extra tip: Muži z tohto znamenia majú radi modré a zelené farby. Preto na to myslite, keď budete kupovať košeľu, kravatu, šál alebo liečivý kameň.

Prekvapte ho darčekom podľa jeho znamenia.
Prekvapte ho darčekom podľa jeho znamenia.
Zdroj: Shutterstock