Pes dokáže pomáhať psychicky aj fyzicky chorým ľuďom, je úžasným priateľom a perfektným spoločníkom. Aj keď ste zdraví, psík vám donesie obrovskú radosť do života, píše Zdravie. Viete, ktoré plemeno sa k vám hodí podľa dátumu vášho narodenia? 

Rak (22.6. - 22.7.) - Mops

Rodinný život je pre Raka najcennejší. Rovnako ako Mops, tento verný spoločník, ktorý vidí iba svojho pána. S mopslíkom sa môžete schúliť na pohovke a maznať sa do sýtosti. Budete spokojní obaja.

Panna (24.8. - 23.9.) - Chrt

Máme tendenciu hovoriť „ako pán, taký pes“! Pre Pannu je ideálny pes podľa jej obrazu: pokojný, diskrétny, rezervovaný, ale láskavý k svojim blízkym. Ak si predstavíte ladne vyzerajúceho psíka, nespomenie si na chrta? Je naozaj taký vhodný pre Pannu!

Baran (21.3. - 20.4.) - Jack Russell

Ideálny štvornohý partner Barana? Bez váhania, Jack Russel! Tento pes je dynamický ako Baran! Je to jednoduché, dvojicu Jack Russel a pánko narodený či panička narodená v znamení Barana sú obaja neúnavní. Spoločne sa teda budete môcť oddať svojej vášni: behať bez prestania!

Kozorožec (22.12. - 20.1.) - Dalmatínsky pes

Mimoriadne priateľský dalmatín si vyžaduje pri výcviku veľa trpezlivosti a pedagogiky. Pretože sa s ním nežije ľahko, robí Kozorožca šťastným. A áno, obaja sú svojhlaví, ale možno práve preto si dobre rozumejú.

Váhy (24.9. - 23.10.) - Anglický kokeršpaniel

Váhy hľadajú predovšetkým spoločenského psíka. Treba povedať, že ste znamenie, ktoré neznáša samotu. Váš pes musí byť vaším najlepším priateľom, preto azda nenájdete lepšie plemeno ako anglického kokeršpaniela! Sladké, láskavé a ultra hravé, budete neoddeliteľní!

Škorpión (24.10. - 22.11.) - Saarloosov vlčiak

Pre najzáhadnejšie znamenie zverokruhu musí byť ideálny pes rovnako zaujímavý! Aj keď si výchova saarloosovho vlčiaka, ktorý  vznikol krížením nemeckého ovčiaka a európskeho vlka, vyžaduje veľa trpezlivosti a vytrvalosti, Škorpión bude hrdý na to, že si so svojím spoločníkom udrží jedinečné puto! Pretože Saarloosov vlčiak sa riadi iba vlastnou vôľou. 

Býk (21.4. - 21.5.) - Bernský salašnícky pes

Býk je pokojné a benevolentné znamenie, ktorého rodinné hodnoty sú príkladné. Váš pes preto musí byť veľký plyšový medvedík, schopný prispôsobiť sa veľkej rodine! Čo je lepšie ako Bernský salašnícky pes? Robustný a rustikálny, tento pes je pre vás úplne ako na objednávku!

Vodnár (21.1. - 19.2.) - Šarpej

Antikonvenčné znamenie par excellence, Vodnár nemá rád obyčajných psov. Chce psa so zábavným vzhľadom aj povahou. Očariť vás preto musí Šar pej, tento zvláštny "viacvrstvový" pes. Okrem svojho atypického vzhľadu si ho zamilujete aj pre jeho láskavosť a oddanosť.

Lev (23.7. - 23.8.) - Nemecký ovčiak

Nemecký ovčiak je pes, ktorý žije výlučne pre svojich pánov. Dobre vzdelateľný, mimoriadne ochranársky aj zhovievavý. Je to pes temperamentu, ktorého si každý všimne. A na presvedčenie leva netreba viac...

Blíženci (22.5. - 21.6.) - Cavalier King Charles

Ako Blíženci, znamenie s dvojitou osobnosťou, potrebujete psa schopného prispôsobiť sa viacerým situáciám. Na to je dobrý Cavalier King Charles, ktorý kopíruje svoje aktivity podľa aktivít svojho pána. Je to samostatný pes, ktorý však vie byť veľmi spoločenský, ak je dobre vychovaný!

Ryby (20.2 - 20.3.) - Pekinský palácový psík

Ryby mávajú zasnenú a domácku povahu, preto musia mať pokojného a nečinného psa. Pekinéz vám môže úplne vyhovovať, pretože nevyžaduje veľa pohybu. Spoločne sa môžete schúliť na pohovke a leňošiť hodiny a hodiny!

Strelec (23.11. - 21.12.) - Border kólia

Plemeno povestné ako výborný ovčiak, je predovšetkým veľmi ľahko vycvičiteľné. Tento inteligentný pes prekypuje energiou a veľmi rád sa túla. A keďže Strelec je dobrodruhom zverokruhu, môže ho previesť všetkými jeho dobrodružstvami...