Ste topánkovou kráľovnou a vyznáte sa v jesenných typoch obuvi? Otestujte sa!
Diskusia 
Zdieľať článok

Menu:

Ste topánkovou kráľovnou a vyznáte sa v jesenných typoch obuvi? Otestujte sa!

20.9. 13:00 Rozoznáte workery, hikery a bikery na prvý šup a názvy ako oxford, wellington či budapester vás nevyvedú z miery? Spravte si náš kvíz!

Obuv
Foto: Deichmann

1/10 Jedny sa inšpirujú pracovnou obuvou, druhé turistickou. Niekedy je ťažké rozoznať topánky typu worker a hiker ich na prvý šup. Na ktorom obrázku sú takzvané hikery?

2/10 Motorkárske topánky biker sa často zamieňajú s obuvou typu beatles. Odlišuje ich najmä výška sáry ale aj typ podrážky. Na ktorom obrázku sú beatles čižmičky?

3/10 Workery aj bikery môžu byť aj na šnurovanie, a tak sa oba typy ľahko zamieňajú. Na ktorej fotografii nie sú motorkárske čižmičky, ale takzvané workery?

4/10 Rozoznáte obuv typu desert a chelsea? Pri oboch typoch topánok sa jedná o členkovú obuv. Jedny sú na šnurovanie, do druhých vhupnete vďaka elastickej vsadke, prípadne zipsu na boku. Na ktorom obrázku je obuv typu desert?

5/10 História inšpiruje aj dnešných dizajnérov obuvi. Šnurovacie topánky typu victorian a oxford sú obľúbené dodnes. Na ktorom obrázku je obuv vo viktoriánskom štýle?

6/10 Viete, aká obuv sa skrýva pod označením shearling a wellington? Obe majú do činenia s nevľúdnym počasím. Skúste si tipnúť, ktoré sú wellingtonky?

7/10 Rozoznáte obuv inšpirovanú motorkárskym a vojenským štýlom? Na ktorej fotke je obuv typu army?

8/10 Obuv typu budapester je nestarnúca klasika, ktorá outfitu dodá punc elegancie. Ktoré poltopánky majú bližšie k štýlu budapester?

9/10 Aké čižmy hľadáme, ak si do vyhľadávača v internetovom obchode zadáme výraz „slouch boots“?

10/10 Na záver zľahka. Sme si istí, že nebude problém rozoznať westernové aj jazdecké čižmičky. Ktoré by ste označili ako jazdecké?

Hrať znova Ďalšie kvízy Pochváľ sa s výsledkom