AKTUÁLNE (16.9. o 09:00 h)

V bielom overale, s putami na rukách, s kapucňou a so sklonenou hlavou. Tak priviedli vo štvrtok okolo 22. hodiny v noci kriminalisti na stanicu záchranárov v bratislavských Vajnoroch muža, ktorého podozrievajú z beštiálneho napadnutia študentky Sone. Šokujúce je, že 54–ročný muž tu pracuje ako zdravotník. Podľa informácií tvnoviny.sk mu po príjazde na záchrannú stanicu začali kriminalisti okamžite prehľadávať pracovnú skrinku. Tá bola až do príchodu polície zapečatená, aby sa do nej nik iný nedostal. Čo v nej našli, zatiaľ nie je známe.

Na stanici sa s podozrivým zdržali iba približne pol hodiny. Zadržaný muž mal ako zdravotník pracovať na stanici dlhší čas. V liekoch sa vyznal a mal ich vedieť aj správne dávkovať. Kriminalisti mali na stanici prepočítavať opiáty a zistiť nezrovnalosti v počtoch, množstvo medikamentov malo chýbať.
Zmiznúť mali napríklad lieky ako diazepam a iné opiáty. Šokujúce je, že z tejto záchranárskej stanice mali údajne zmiznúť lieky už aj v minulosti. Podľa televízie TA3 spomínaný záchranár vo štvrtok 14. septembra neprišiel do práce napriek tomu, že mal službu. Kolegovia sa s ním nevedeli spojiť, telefón nezdvíhal. To, akým spôsobom sa mali skrížiť cesty Sone a podozrivého zdravotníka, zatiaľ nie je známe.

Isté je, že sa tak malo stať o 3.40 hodine ráno potom, ako Soňa vystúpila z autobusu v bratislavskej Petržalke. K bytovke, kde mala prenajatý byt, to mala od autobusovej zastávky len okolo 150 metrov po neosvetlenej ulici. Tam však už nedorazila. V tele študentky našli lekári množstvo liekov, ktoré sa nedajú bežne kúpiť a používajú sa výlučne pod dohľadom zdravotníkov v nemocnici. Malo ísť o silné utlmujúce lieky na spanie.

„Záchranná zdravotná služba Bratislava sa dištancuje od konania nášho zamestnanca, ktorý je podozrivý v mediálne sledovanom prípade unesenej študentky Sone. Takéto konanie odsudzujeme, ale, žiaľ, ako zamestnávateľ nevieme nijako ovplyvniť," povedala Darina Schreková, hovorkyňa bratislavskej štátnej záchrannej služby. Tá zároveň poprela informácie o zmiznutých opiátoch. „Zároveň sa ohradzujeme proti tvrdeniam médií, že v Záchrannej zdravotnej službe Bratislava zmizli opiáty. V rámci vykonaných kontrol na všetkých našich staniciach Bratislava sa zistila nezrovnalosť v počte psychotropných látok len na jednej stanici Záchrannej zdravotnej služby v Bratislave. Po tomto zistení bolo podané trestné oznámenie na neznámeho páchateľa," zdôraznila hovorkyňa. >>>