Pre takmer každú ženu je zázrakom a požehnaním, keď pod srdcom nosí dieťatko. Niektorým je dopriate jedno, iné privedú na svet aj sedem ratolestí. Sú mamy, ktoré po pôrode doslova spľasnú ako balón a potom tie, ktorým bruško ostáva a nie a nie odísť. Takým prípadom je aj sympatická Danisha Lestaevel, ktorá je trojnásobnou mamou. Má však za sebou skutočne ťažké obdobie. Na jej bruchu totiž po troch pôrodoch ostali viditeľné stopy a trvalo naozaj dlho, kým sa s tým zmierila a s hrdosťou sa pozrela do zrkadla.

Danisha je mamou troch krásnych detí.
Zdroj: instagram.com/Danisha Lestaevel

Danisha sa po pôrode borila s diastázou, teda stavom, kedy sa brušné svaly od seba oddelia. Samozrejme, že sa tomu dá pomôcť, existujú na to aj rôzne cviky, no trvá to, kým sa vypuklého bruška v oblasti pupku zbavíte. Je to dlhý a ťažký boj. A ten zažívala aj trojnásobná mama po tom, čo priviedla na svet tretie dieťatko. Mala totiž pocit, že jej brucho po pôrode vyzerá ako žuvačka. Nepomáhalo ani to, že začala cvičiť a svalstvo spevňovať.

Nanešťastie, jej pokožka dala zbohom pružnosti a Danisha sa pri pohľade do zrkadla dostávala do depresií a mala zo seba komplexy. Dospelo to do štádia, že sa rozhodla pre operáciu, počas ktorej jej aspoň čiastočne odstránili ovisnutú kožu. A aj napriek tomu, že ani teraz nie je jej telo ukážkové ako z magazínu, uvedomuje si, že dokázalo vynosiť tri krásne a zdravé deti. A nie je v tom sama. Mnoho žien sa borí s rovnakým problémom. A práve kvôli nim Danisha hlása do sveta, aby sa za svoje brucho nehanbili. Ani ona sa už nehanbí a na Instagrame zdieľa fotky, na ktoré by mnohé z nás nemali odvahu ani pred pôrodom. Ženy s podobným osudom ako má samotná Danisha povzbudzuje, aby sa vzájomne neodsudzovali, ale skôr podporovali. 

Danisha si nechala nadbytočnú kožu operačne odstrániť.
Zdroj: instagram.com/Danisha Lestaevel
Anketa Mali ste aj vy po pôrode problém s diastázou?

Pozrite si Danishine fotky v našej galérii.