Chris pôvodne nechcel zachraňovať mačky ani vytvoriť túto oázu pre štvornohé bytosti. Svoj dom premenil na sídlo mačiek preto, aby sa vyrovnal so smútkom.

Zahynul na motorke

Chris sa rozhodol otvoriť svoj domov mačkám po tom, ako prišiel o svojho syna, ktorý zomrel vo veku 24 rokov pri nehode na motorke. Niekoľko mesiacov po Ericovej smrti našiel kolóniu chorých mačiatok blízko železničnej trate, kadiaľ prechádzal ako rušňovodič. „Bolo tam tridsať malých mačiatok a videl som, že sú choré,“ hovorí Chris. „Vedel som, že keď ich tam nechám, zomrú, tak som si ich vzal.“

V dome je 300 mačiek.
V dome je 300 mačiek.
Zdroj: Northfoto

Všetko patrí mačkám

Mačky mu dali príležitosť realizovať sa. „Smrť syna ma celkom zmenila, mačky ma zachránili.“ Postupne celý dom aj záhradu prerobil tak, aby vyhovovali mačacím tvorom. Jedine v spálni si nechal svoje súkromie, kde spí so psom. „Môj dom je veľký, a tak majú mačky hotovú divočinu. Všetko je tu pre ne a všetko som navrhol a postavil sám,“ vysvetľuje svoju vášeň. Podlahy sú vinylové a steny sú pokryté plastovou fóliou. Všetko sa dá ľahko odpojiť alebo dať späť. „Mám svoj vlastný priestor v dome v kotolni. Tam som si vybudoval vlastnú kúpeľňu a aj malú časť, kde mám mikrovlnnú rúru, hriankovač a umývadlo,“ vysvetľuje, ako sa prispôsobil.

Všetko v dome si majiteľ navrhuje a vyrába sám.
Všetko v dome si majiteľ navrhuje a vyrába sám.
Zdroj: Northfoto

Zachraňuje aj choré

Odmalička bol milovníkom zvierat, a tak mu nerobí problém starať sa o ne. „Všetky mačky, ktoré ku mne prídu, dám vykastrovať a majú plnú veterinárnu starostlivosť.“ Nosia mu aj mačky z útulkov, kde sa už o ne nevedia postarať. Hlavne ťažko choré, ktoré by uspali. „Používam farebné papierové obojky, aby som rozoznal choré od tých zdravých a vedel im podávať lieky.“ Potrpí si hlavne na to, aby necítili bolesť. Minie na ne obrovské množstvo peňazí, ale je na to hrdý. Vie, že väčšina z nich by bez neho uhynula.

Jeho syn zomrel v 24 rokoch na motorke.
Jeho syn zomrel v 24 rokoch na motorke.
Zdroj: Northfoto

Organizuje večierky

Aj záhrada je urobená tak, aby sa mačky nepotulovali, ale Chris priznáva, že toto je najťažšie. „Vždy sa nejako vykradnú bez ohľadu na to, čo robím.“ Ale ani náhodou nerobí málo. „Každé ráno vstávam o siedmej, naplním misky vodou, vyhodím zvyšky, vyčistím podlahy a pripravím nové jedlo.“ Mačky sa tu majú naozaj ako v raji. Všade sú hojdacie siete, preliezačky, vyhrievané boxy, pelechy a pravidelne pre ne organizuje večierky s pečenými kuriatkami. Kto by to nebral?

Pripravuje im aj párty s pečenými kurčatami.
Pripravuje im aj párty s pečenými kurčatami.
Zdroj: Northfoto