Bola som taká normálna šťastná žena, ktorá mala všetko podstatné v živote – skvelú prácu, s manželom sme si postavili dom. Tak sme sa tam usídlili a žili si. Som typ človeka, ktorý je plný energie a radosti zo života, vlastne som ho mala celý pred sebou, keďže vtedy som mala len dvadsaťdeväť rokov. Mala som pocit, že mi naozaj nič nechýba.

Bola to zlá reklama?

Zrazu som na internete uvidela, že aké je to super, keď si oholíte tvár. Bola to asi nejaká reklama, možno som na ňu aj ťukla a otvorila ju, lebo ma to zaujalo. Predtým som si nevšimla, žeby si ženy holili celú tvár. Ale viete, ako to funguje na internete? Ak nejakú reklamu otvoríte alebo sa na ňu dlhšie zahľadíte, bude vám vyskakovať stále a v rôznych podobách alebo sa vám napríklad na sociálnych sieťach budú zobrazovať  podobné videá či výrobky. Vtedy som nevedela, že podobné veci podsúvajú čoraz častejšie, myslela som si, že je to nejaký nový trend.

Kaja mala svetlé chĺpky, fakt nepotrebovala žiadne holenie, ale zdalo sa jej to, ako dobrý nápad.
Zdroj: shutterstock

Nevidela žiadne riziká

Takže som bola prekvapená, aká veľká móda to je. Videla som, že ženy si holia tvár, a keď to môžu robiť ony, tak prečo nie ja? Viem, že sa veľa ľudí chytí za hlavu, aká naivka. Asi som aj bola. Ale vplyv reklamy a toho mechanizmu neustáleho zobrazovania si mnohí dodnes neuvedomujú. Nevidela som v tom žiadne riziká, len výhody, ako to sľubovali v tých reklamách. Nemyslela som si, že sa môže niečo stať. Práve naopak, brala som to ako výborný nápad. Veď vyskúšam, za to predsa nič nedám. Tak som sa odhodlala a oholila si celú tvár, doslova celú, lebo všade som mala nejaké svetlé malé chĺpky. A čo sa stalo? Začala som zarastať. Všade, ešte aj na nose, čele, lícach, brade – keďže sú to bledé chĺpky, nedajú sa odstrániť.

Zrútila sa z toho

Niekto si povie, že je to banalita a že ľudia majú väčšie zdravotné problémy, ale zrútila som sa z toho. Nedokázala som chodiť medzi ľudí, veľmi som sa hanbila. Skrývala a maskovala som si tvár, ako sa len dá. Mám ju veľmi poškodenú, moja pleť trpí, a hoci si myslíte, že sa dnes dajú riešiť všetky problémy, ste na omyle. Vyskúšala som naozaj všetko a nič nepomohlo.
Bola som pekná žena, sebavedomá a stále rozmýšľam, čo mi chýbalo, že som niečo také urobila. Čo ma to pokúšalo, keď v podstate som nemala žiadny problém?! Preto chcem varovať všetky ženy, ktoré sú večne nespokojné s tým, aké sú, aby si dávali pozor. Aby to nebolo ešte horšie a neskončili takto. Len buďte spokojné s tým, čo máte! Každý deň ľutujem to, čo som urobila, a ostali mi len oči pre plač...

Čo my na to?

Ide o varovný príbeh. Miestami znie neuveriteľne, lebo Kaja evidentne nemala čo holiť na tvári, keďže má svetlé chĺpky. No urobila to a tým si poškodila jemnú pokožku na tvári. Nevieme, koľkokrát to urobila a s čím, ale holenie tváre a ešte v domácich podmienkach nikomu neodporúčame. Nerobte to, bežte ku kozmetičke a poraďte sa, ak vám chĺpky na tvári prekážajú.

Aj vy ste prežili niečo neobyčajné? Napíšte nám svoj príbeh!

Ak ste prežili niečo neobyčajné, alebo niekto z vašich blízkych, napíšte nám svoj príbeh na [email protected] a my vám zato pošleme knižnú novinku. Ďakujeme, že s nami tvoríte obsah!