Polícia rieši tragickú streľbu v Čachticiach pri Novom Meste nad Váhom. Strela trafila krátko po osemnástej hodine mladú, podľa informácií denníka PLUS JEDEN DEŇ iba 30-ročnú ženu, mamičku malého dieťaťa. Tá zraneniam podľahla.

Čachtice sa spamätávajú z nepochopiteľnej tragédie, ktorá sa odohrala v obci v nedeľu večer. Zblúdená strela mala podľa polície preletieť zatvoreným oknom z bytu poľovníka a cez ďalšie zatvorené okno vletela do bytu vzdialeného 120 metrov. Zasiahla mamičku Luciu (†30), ktorá umývala v kuchyni riad.

Prechádzala som sa so psíkom. Zrazu som začula niečo ako rinčanie skla, potom sa na balkóne rozrazili dvere a vybehla naň suseda Lucka. Strašne kričala: Pomoc! Pomoc! Trhala zo seba tričko! Potom spadla na zem, viac nevstala…,“ povedala s plačom žena, ktorá sa stala svedkyňou nevysvetliteľnej tragédie. Strašnou zhodou okolností vtedy pod balkónom Lucie venčila psíka aj jej mamina. Tá uvidela, ako Lucka vybehla von a volala o pomoc. „To sa ani nedá opísať, ako strašne začala kričať, v živote som nič strašnejšie nepočula,“ dodala suseda s tým, že Luckinu mamu museli ratovať zdravotníci aj psychológovia.

V Čachticiach teraz oplakávajú obľúbenú učiteľku v škôlke, ale žialia aj nad osudom údajného strelca. Toho opisujú ako bývalého policajta a dobrého suseda. „Dobrý chlap, slušný, pozdravil, neviem, čo viac povedať, je to nešťastie na oboch stranách,“ pokrčila ramenami suseda s tým, že nechápe, ako sa niečo takéto mohlo stať. >>>