Lucka podľa ľudí pracovala v škôlke, milovala deti a deti zas ju. „Bola také slniečko usmiate. Večne dobre naladená. Krásna, milá žienka, toto sa nemalo stať,“ uzavrela susedka s tým, že si nevie vysvetliť, ako mohol náhodný výstrel preletieť 120 metrov a trafiť mladú ženu stojacu v kuchyni rovno do hrude.

Podľa trenčianskej polície došlo k tragédii v nedeľu o 18. hodine. „Podľa doteraz zisteného, pravdepodobne počas manipulácie so zbraňou v byte došlo k náhodnému výstrelu. Projektil prerazil okno a následne prestrelil vo vzdialenosti približne 120 metrov okno oproti v bytovom dome,“ povedala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová. Projektil mal preletieť cez dve zatvorené okná a zasiahnuť mladú ženu, ktorá stála pri kuchynskom okne a pripravovala večeru, rovno do hrude. Po celý čas sa mala nachádzať bokom k oknu, práve v čase, keď sa na chvíľku obrátila hruďou k oknu, k umývadlu, vyšla strela. Pomôcť jej už nedokázali ani záchranári, ktorí podľa ľudí vyvinuli enormné úsilie, aby Lucku priviedli k životu. „Hodinu ju tu oživovali. Všetci sme vedeli, že nemajú šancu, že je mŕtva, ale oni chceli poraziť smrť, nevzdávali sa. Trhalo to srdce,“ povedala svedkyňa. Ani strelec však nezostal chladný. „Hneď potom, ako vystrelil, vybehol v šoku z domu a utekal hľadať, kam išla strela. Keď zistil, čo sa stalo, úplne sa zosypal,“ povedal svedok s tým, že v slzách čakal na príchod polície. Podľa informácií denníka PLUS JEDEN DEŇ ním to, čo sa stalo natoľko otriaslo, že nedokázal ani vypovedať. „Je pod silnými sedatívami. Nie je schopný nič povedať. Úplne sa zrútil, vyzerá to tak, že sa ho budú musieť ujať psychiatri,“ povedal pre PLUS JEDEN DEŇ dobre informovaný zdroj. Aj keď sa po čine objavili rôzne špekulácie, napríklad to, že dlhá guľová zbraň, z ktorej sa malo strieľať, bola vybavená puškohľadom, polícia prípad vyšetruje ako nešťastnú náhodu. „Podľa doteraz zisteného, pravdepodobne počas manipulácie so zbraňou v byte došlo k náhodnému výstrelu. Projektil prerazil okno a následne prestrelil vo vzdialenosti približne 120 metrov okno bytovom dome oproti.“ povedala trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová. Polícia strelca zatiaľ neobvinila. Zadržaný je bývalý policajt a poľovník. Je držiteľom zbrojného preukazu, musí teda vedieť ako správne so zbraňou manipulovať. „Každý držiteľ zbrojného preukazu a legálne držaných zbraní musí dbať na zvýšenú opatrnosť pri manipulácii so zbraňou a strelivom,“ uzavrela Kuzmová.

"Počuli sme húkačky, ozývali sa celou dedinou, leteli k námestiu, kde sú bytovky," povedala obyvateľka Čachtíc Zuzana s tým, že strieľať mal muž z balkóna bytovky. Podľa informácií PLUS JEDEN DEŇ však nešlo o vraždu, ale zrejme o nešťastnú náhodu. >>>