Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Desivá predtucha dedinčanov sa naplnila: Stratenú ženu našli v tele pytóna! Z toho až mrazí

V Indonézii chytili zrejme najväčšieho pytóna na svete. (Ilustračné foto)

Zdroj: Archív

Reklama

Stratenú ženu našli v tele pytóna! Z toho až mrazí...

54-ročná žena menom Jahrah z indonézskeho ostrova Sumatra zmizla ešte 23. októbra 2023. Keď sa večer nevrátila domov, rodina ohlásila jej zmiznutie a jej manžel dal dokopy skupinu mužov, ktorí sa Jahrah vydali hľadať. V noci ale uspeli len čiastočne, našli ženine sandále a niekoľko kusov oblečenia. Už vtedy začali tušiť, že ju nepostretol šťastný osud, píše Magazín.

Nasledujúci deň našli pátrači neďaleko miesta, kde sa našli Jahrahine veci, obrovského pytóna. Približne v strede tela bol výrazne vydutý a ťažko sa hýbal. Dedinčanom nerobilo problém hada dolapiť a zabiť. Keď ho potom rozpárali, ich desivá predtucha sa potvrdila. V tele škrtiča našli stratenú 54-ročnú ženu. >>>

Zdieľať

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Bartošová skočila pod vlak, nenašla pokoj ani po smrti: Tak vyzerá jej HROB, stisne vám srdce!

    Indonézia je domovom viacerých druhov pytónov vrátane pytóna mriežkovaného, ktorý je najdlhším hadom sveta. Indonézska polícia síce bližšie nešpecifikovala druh škrtiča, ktorý ženu zabil, no vzhľadom na to, že meral takmer sedem metrov, mohlo ísť jedine o pytóna mriežkovaného. Ten dorastá až do dĺžky 870 centimetrov a môže vážiť vyše 140 kilogramov.

    Podobne ako iné pytóny, aj tento zo svojej obete takpovediac vystíska život. Postupne sa s5ahuje okolo tela a bráni rozpínaniu hrudníka. Súčasne sťahuje dýchacie cesty a zastaví prístup krvi do mozgu. Korisť o veľkosti človeka potom požiera asi jednu hodinu. >>>

    Zdroj: Archív

    Pytón, ktorého chytili v regentstve Kampar, patrí určite medzi najväčšie jedince svojho druhu na svete.

    Pytóny mriežkované ale ľudí napádajú len zriedkavo. Len tie najväčšie jedince totiž dokážu stráviť takú veľkú obeť. Navyše sme na tento účel dosť zle stavaní. Máme totiž široké plecia a hadovi sa môžeme zaseknúť v krku. Aj preto sa väčšina pytónov zameriava na inú korisť, najmä na cicavce v podobe cibetiek, divokých prasiat či opíc.

    Nepohrdnú však ani vtákmi. V blízkosti ľudských obydlí konzumujú aj mačky, psy či sliepky. Zdokumentovaný je aj prípad, keď pytón zožral medveďa malajského. Trvalo desať týždňov, než ho strávil.

    Vyberáme pre vás niečo PLUS