Rodina má za sebou najdramatickejšie dni vo svojom živote. U dvojročného chlapčeka z maďarského Nového Mesta pod Šiatrom potvrdili nákazu koronavírusom. Dieťa je našťastie už v poriadku a čoskoro by ho mali prepustiť z nemocnice, píše Blikk. "V posledných dňoch sme si prešli peklom, lepšie to vyjadriť nedokážem," priznal otec chlapčeka.

"Minulú nedeľu synček škaredo kašľal, preto sme okamžite nastúpili do auta a utekali sme na pohotovosť. Tam sme povedali, čo ho trápi, ale oznámili nám, že ho nevedia vyšetriť a máme mu kúpiť nejaký sirup proti kašľu. Liek sme mu aj podali, ale maličký začal v noci veľmi kašľať, dokonca chrčal, objavilo sa aj pískanie v pľúcach. Na druhý deň sme zavolali nášmu lekárovi, ktorý si cez telefón vypočul, ako chlapček kašle. Predpísal mu antibiotiká," opisuje otec.

Nový koronavírus má niektoré špeciálne vlastnosti.
Nový koronavírus má niektoré špeciálne vlastnosti.
Zdroj: Shutterstock

Keď mu rodičia podali nové lieky, jeho stav sa nezlepšil, práve naopak, ešte viac sa zhoršil. "Vtedy sme už vedeli, že je to veľmi zlé, opäť sme nastúpili do auta a bežali rovno do nemocnice. Počas cesty môj synček dvakrát odpadol. Som veľmi vďačný lekárovi, ktorý ho okamžite prijal a povedal, aby sme ho previezli do inej nemocnice.

Tam mu urobili test na koronavírus, bol pozitívny. Môj dvojročný synček ochorel na Covid-19. Dostal sa do správnych rúk, dostal lieky a viackrát ho zröntgenovali. Otestovali celú rodinu, ale u nás sa ochorenie neprejavilo." Držíme chlapcovi aj jeho rodine palce, aby sa zákernej choroby čím skôr úspešne zbavili.