Emília (37) z Prešova: Drevo ju fascinovalo od detstva

Sviatky jari si Emília Mansfeld vie užiť naplno. Aby boli krajšie, tak vyrezáva z dreva veľkonočné zajačiky a vajíčka. Tie potom rozdá šibačom, hoci priznáva, že oblievačku nemá veľmi rada.

„Sú to krásne sviatky. S rodinou dodržiavame všetky zvyky a páčia sa mi aj všetky symboly. Na stole bude u nás aj tento rok klasika – vajíčka, syrek, šalát, údené mäsko a klobásky. Jedlo pôjdeme posvätiť do kostola. Máme radi tiež repu. Aj chren je v rodine veľmi obľúbený,“ hovorí Emília, ktorú mnohí poznajú pod menom EMMAart.

Inšpirovali ju jarmoky

„Drevo ma vždy fascinovalo, jeho vôňa, kresba, ale hlavne to, čo všetko sa z neho dá urobiť. Vždy sa mi páčili vyrezávané ozdoby a tabuľky s textami, ktoré som obdivovala na rôznych jarmokoch. Jedného dňa som sa opýtala sama seba, či by som nevedela aj ja niečo také urobiť... A tak prišli prvé kresby a hľadanie námetov, ale najmä som sa začala obzerať po nejakej cenovo dostupnej lupienkovej píle,“ vysvetľuje svoje začiatky Emília, ktorá v tom období mala 2,5-ročné dieťa a bola tehotná.

„Našťastie, manžel ma vie vždy podporiť v mojej kreativite a v neposlednom rade aj pomôcť, za čo som mu vďačná.“

Emma sa pustila do splnenia svojho sna.
Emma sa pustila do splnenia svojho sna.
Zdroj: archív respondentiek