S priateľom Tomášom sme sa  často chodili baviť s partiou jeho kamarátov. Jeden z nich mi bol od začiatku viac ako sympatický. A bolo to obojstranné.

Zaujal ma priateľov kamarát

Marek mal tiež priateľku, ale s nami sa chodila zabávať len málokedy. Vždy, keď sme sa večer chystali von, som sa na neho tešila. Vždy sme si mali čo povedať a komunikácia medzi nami nikdy neviazla. Dokonca ma chodil odprevádzať, pretože môj priateľ a jeho kamaráti bývali v inej časti mesta. Jedine ja a Marek sme boli z jedného sídliska a keďže môj priateľ mu dôveroval, vždy sme chodili domov spolu.

Naše rozhovory sa neustále prehlbovali. Dôverovali sme si a bol mi čoraz viac bližší. Marek mi bol dobrým kamarátom, ale musím priznať, že ma priťahoval už od chvíle, kedy nás môj priateľ zoznámil. Jednoducho to medzi nami vždy iskrilo. Často sa stalo, že keď sme išli spolu domov, aj dve hodiny sme spolu dokázali sedieť v aute a rozprávať sa. Pozeral sa na mňa a jeho pohľad prezrádzal, že sa mu páčim.

 

Bola som neverná

Jeden večer sme sa na diskotéke nebavili. Pohádala som sa s priateľom a zlá nálada spôsobila, že sme šli domov skôr ako obvykle. V tom čase sme prekonávali s priateľom krízu, ktorá trvala dosť dlho. Bola som z toho nešťastná. Marek si ma vypočul a snažil sa ma priviesť na iné myšlienky. Prehováral ma, aby som ešte nešla domov, aby sme sa išli ešte niekam previesť, že by ma rád niekam zobral a niečo mi ukázal. Pretože sa mi ešte nechcelo ísť domov, súhlasila som. Vzal ma do jednej blízkej dediny na kopec, ktorý bol obklopený horou. Vystúpili sme z auta a mali sme úžasný pohľad na hviezdy.

Len tak sme si sadli do trávy, dívali sme sa na oblohu a rozprávali sme sa. Zrazu, uprostred rozhovoru ma Marek pobozkal. Odtlačila som sa od neho a spýtala sa, čo to má znamenať. Vtedy mi vyznal lásku a povedal mi, že ma miluje od prvej chvíle ako ma uvidel. Chcel to vraj spraviť už dávno, len nikdy nemal odvahu. Povedal, že sa chce rozísť so svojou priateľkou, lebo chce byť so mnou.

Ostala som som šokovaná, ale aj šťastná. Povedala som mu, že ani on mi nie je ľahostajný a že mi na ňom záleží. Opäť ma pobozkal a neskôr sme sa divoko pomilovali v tráve. Milovali sme sa celú noc až do rána. Ešte aj v aute. Na druhý deň som sa so všetkým priznala priateľovi a rozišla sa s ním. Marek spravil to isté.

Koniec ako z rozprávky

Zo začiatku sme sa museli popasovať s nepochopením okolia, priateľov a hlavne našich bývalých partnerov. To všetko však prehrmelo a postupom času všetci pochopili, že sme jeden pre druhého ako stvorení. Dnes sme spolu už jedenásty rok, z toho šesť rokov manželmi a máme dve deti - dvojičky, päťročných chlapcov. V súčasnej dobe očakávame tretí prírastok do rodiny. Tento raz to bude vytúžené dievčatko. Ľúbime sa stále rovnako, vášeň z nášho vzťahu ešte nevymizla a dúfam, že nevymizne nikdy.

Čitateľka Erika