Janka sa pýta: Udrží sa môj muž, keď je pokúšaný?

So sestrou sme mali podobné záujmy, zaujímali sme sa o podobných chlapcov, dokonca sme si ich preberali, keď to bolo všetko v nezáväznej rovine. Ja som sa vydala, ona zostala slobodná, lebo má filozofiu, že sa nechce viazať a má rada voľnosť. To by bolo fajn, keby sa nesnažila flirtovať s mojím manželom. Dokonca aj pred mnou. Keď jej to vyčítam, obráti to na žart. Ale aj môj muž mi hovoril, že keď tam nie som, tak to pokračuje a síce sa ju snaží držať od tela, napriek tomu s tým neskončila. Čo s tým? Obávam sa, že môže prísť moment, keď sa ani manžel neudrží a neskončí sa to dobre pre náš vzťah.

Veštkyňa odpovedá: Váš muž mal svoje dôvody, keď si vybral vás

Dobrý vzťah musí mať istý stupeň dôvery a vám nezostáva nič iné, než sa o takúto dôveru oprieť. Samozrejme, môžete sa porozprávať so sestrou, ale to už - neúspešne - robíte. Možno aj preto ju to láka pokúšať vášho manžela. Musíte sa spoľahnúť na to, že keď si váš muž vybral práve vás, tak mal na to svoje dôvody. A udržiavať váš vzťah taký, aby tie dôvody mal naďalej. V každom vzťahu prídu aj ťažšie chvíle a vtedy vždy hrozí riziko, že to niekto vzdá - a nemusí to vôbec súvisieť s vašou sestrou. Okrem toho, čas mnohé veci mení a mení aj nazeranie ľudí na svet. To sa môže stať aj vaše j sestre, len čo nájde toho pravého. Alebo ju to jednoducho prestane baviť - aj to môže byť riešenie.

Máte aj vy problém a chcete vedieť, ako sa bude vyvíjať?

Napíšte nám na email: [email protected] a dajte heslo Veštenie. Pripíšte aj dátum narodenia a popíšte v skratke váš problém. Ak chcete odpovedať anonymne, stačí nám to napísať a mená zmeníme.