Môj muž Igor bol v roku 1993 podnikateľom a po večeroch hrával na diskotékach. Nepamätám si, že by sme mali nejaké veľké nezhody. Tie malé sa našli, ale to bolo všetko. Najkrajšie vždy bolo udobrovanie. Stavali sme dom a ja som si robila postgraduál popri zamestnaní. Nič nenaznačovalo tomu, čo som sa neskôr dozvedela.

Zdroj: shutterstock

Nič som si nevšimla

Ale na deň spred dvoch rokov, keď som sa dozvedela, že ma môj manžel podvádzal, nikdy nezabudnem. Raz sa na jednej diskotéke zoznámil s dievčinou mladšou o 15 rokov. Chodieval za ňou po diskotéke, ale len v sobotu v noci. Vyspal sa s ňou a o hodinku odišiel domov a tváril sa, že sa vracia z diskotéky. Vtedy som pracovala na zmeny v nemocnici ako detská zdravotná sestra na novorodeneckom oddelení a nič som si nevšimla. Bol milý, pozorný a navyše v posteli nám to klapalo. Pamätám si však, že keď som niekedy prišla na diskotéku neohlásene, vadilo mu to. Ona vedela, že je ženatý, má dve deti a nechce sa rozvádzať, ale aj tak ho zvádzala. Bol podnikateľom, vtedy sme mali dosť peňazí, vysvetľujem si to tak, že si ho chcela uchmatnúť pre seba. Igor si po čase začal uvedomovať, že robí chybu. Rozviesť sa nechcel, tak prestal za Táňou chodiť, čo sa jej, samozrejme, nepáčilo.

Nechcela sa ho vzdať

Začala mu robiť peklo, chodila za ním, volala ho k sebe, a keď Igor neprišiel, vybrala sa ona za ním, aby mu oznámila, že je tehotná. Môj muž si vtedy myslel, že klame, no ona si myslela, že ho dieťaťom obmäkčí. O týždeň prišla znova a priniesla mu ukázať tehotenskú knižku. Igor ostal v šoku a povedal jej, aby dieťa dala preč, no nechcela. Trápil sa, a tak sa zdôveril kamarátovi, ktorý mu poradil, že treba zatĺkať a nepovedať to mne, lebo by som ho opustila. A on to tak urobil, chodil za ňou, aby ona neprišla za mnou. No keďže slečna chcela, aby sa rozviedol, a môj muž nie, tak sa pohádali a ich cesty sa konečne rozišli. Posledné, čo za ním zakričala, bolo, že ho v pôrodnici neudá ako otca dieťaťa. Paradoxné je, že som v nemocnici pracovala na novorodeneckom oddelení a možno som aj pomohla jej a manželovmu dieťaťu na svet.

Zdroj: shutterstock