S Maťom sme spolu chodili už od strednej školy. Nikdy som nebola úplne krásavica, ale chalani sa na mňa lepili predovšetkým vďaka môjmu zmyslu pre humor. Kamkoľvek som prišla, dokázala som sa baviť s každým a smiala som sa na celé kolo. S Maťom sme sa zoznámili počas vyučovania. Zaujímali ho rovnaké veci a okamžite sme si rozumeli. Obaja sme boli mierni tučkovia a veľmi sme sa do seba zamilovali.

Akoby sa odtrhol z reťaze

Po strednej škole sme spolu začali bývať, presťahovali sme sa do väčšieho mesta a obaja sme začali študovať na vysokej škole. Ja som študovala na pedagogickej fakulte a Maťo ekonómiu. A tam sa dostal do podivnej partie chalanov. Zrazu začal domov chodiť s podivnými hláškami, správal sa ako odtrhnutý z reťaze, a nespoznávala som ho. V sexe ale zostal rovnako pozorný a nežný. Avšak len sa priblížil víkend, opíjal sa s kamarátmi a raz sa dokonca stalo, že skončil za výtržníctvo na záchytke! Nepoznala som ho.

Z Maťa sa stal celkom iný človek

Zmenil sa ako psychicky, tak fyzicky. Z mierne tučného okuliarnateho chalana so sympatickým úsmevom sa stal vymakaný nagélovaný chlap s úškrnom. Milovala som ho, a tak som sa s ním snažila držať rovnaký krok. Dievčatá mi poradili nový strih, išla som s nimi nakupovať a keď Maťo žúroval, s babami sme chodili na pilates a dlhé prechádzky so psami.

Valentínsky šok doteraz nepredýchala

Každý rok so mnou Maťo poctivo slávil Valentína. A očakávala som to aj tento rok. Pretože som chcela, aby bol prekvapený, nachystala som na neho pascu. Povedala som mu, že idem domov k rodičom. Chvíľu ma prehováral, nech nejdem, že on so mnou nemôže ísť a že mu bude smutno, keď na Valentína nebudeme spolu, ale nakoniec som predsa len "odišla". Spala som ale u kamarátky a keď bol Maťo vo fitku, išla som do nášho bytu, kde som upiekla tortu, vyzdobila som spálňu sviečkami, ružami a balónikmi a potom som si išla kúpiť sexi spodnú bielizeň. U kamarátky som sa namaľovala a tešila som sa na valentínsky večer.

Okolo desiatej hodiny som už stála pred dverami nášho bytu. Počula som, ako sa odtiaľ znie romantická hudba, a zľakla som sa, že môj trik prekukol. Mala som ale radosť! Aký je pozorný, myslela som si. Potichu som odomkla, a blížila som sa do kuchyne. Tam nebol a tak som išla do obývačky. To čo som uvidela, ma zničilo.

Môj Maťo surovo súložil so silikónovou blondínou, ktorá mala zviazané ruky za chrbtom a on ju ťahal za vlasy, až jej liezli oči z jamiek. Pritom jej sprosto nadával a do toho všetkého hrala pomalá, romantická hudba. Zrevala som, hodila som po ňom knihu, ktorú som mala po ruke, a utiekla som ku kamarátke. Dva dni na to som sa odsťahovala a už som ho nevidela. Ani sa ma nepokúšal kontaktovať. Zmenil sa na nepoznanie a mne ostali len oči pre plač.