Chodila som na strednú školu a všetci vrátane mojich rodičov si o mne mysleli, že som poslušná, inteligentná baba, ktorá to dotiahne veľmi ďaleko. Do tej doby som o chlapcov neprejavovala veľký záujem, ale potom som sa, pre mňa záhadným spôsobom, zamilovala do chlapca, ktorého som si nikdy predtým nevšímala. Vedela som o ňom, že neodmietne žiadnu babu a že je to poriadny sukničkár.

Podľahla som mu

Začal to na mňa skúšať a "oblbovať" ma. Spočiatku som mu samozrejme neverila, ale nakoniec som to s ním predsa len skúsila. Všetko muselo byť absolútne tajné, pretože som sa bála reakcie rodičov. Keby sa o našom vzťahu dozvedeli, asi by zošaleli. Napriek tomu som to riskla, láska bola silnejšia ako strach. Celý rok sme sa schovávali a schádzali sa potajomky väčšinou v parku. Myslela som len na svoju lásku, a to sa zákonite odrazilo aj na mojom prospechu. Navyše som o nejaký čas zistila, že som tehotná. Bol to pre mňa šok! Na sto percent som si bola istá, že ma doma zabijú. Veď som nemala dokončenú školu a vedela som, že poslednou ranou pre rodičov bude, až zistia, s kým to dieťa čakám. Nakoniec sa to dozvedeli od ľudí z nášho mesta, ktorí boli radi, že sa môžu pochváliť novými klebetami.

Rodičia sa mi vyhrážali

Rodičia doslova šaleli, strašne na mňa kričali, a dokonca som dostala aj pár rán remeňom. Najhoršie boli ich slová, ktoré mi trhali srdce. Nenávideli ma a chceli, aby som išla na potrat a rozišla sa so svojím priateľom. Vyhrážali sa mi, že ho inak nechajú zavrieť. Len som plakala a hovorila im, že si dieťa nechám a školu nejako vyriešim. Stále však trvali na svojom. Nakoniec som aj ja začala uvažovať o tom, že sa vzdám svojej životnej lásky aj nášho dieťaťa, budem chodiť ďalej do školy a počúvať ich. Priateľ mi dodával silu. Stále mi opakoval, že spolu všetko zvládneme. Bol veľmi šťastný a na bábätko sa tešil, na rozdiel odo mňa. Mňa to trápilo.

Podržal ma priateľ

Doma som to mala ťažké. Rodičom som sa snažila vyhýbať. Väčšinou som bola so svojím priateľom celý deň vonku, až večer sme sa lúčili a každý išiel domov. Aj keď sme spolu čakali dieťa, ani raz môj otec nedovolil, aby u nás priateľ prespal. Trpeli sme, ale nedalo sa nič robiť.

Časom sa rodičia upokojili a zmierili sa s tým, že je ich sedemnásťročná dcéra tehotná. Potom prišiel veľmi komplikovaný pôrod. Dcéra sa narodila pomocou klieští a museli ju oživovať. Nakoniec všetko dobre dopadlo. Teraz je z nej malá slečna a my sme jej zaobstarali ešte sestričku.