Lenka sa nevzdala podnikania ani počas materskej a rodičovskej dovolenky a stále sa venuje práci vo svojej reklamnej a PR agentúre, online lifestylovému magazínu, ale aj hudbe.

Koncom minulého roka zožala úspech aj ako hudobníčka s projektom Freya.
Zdroj: archív

Podniká a píše rozprávky

Podniká od roku 2014, keď sa rozhodla dať výpoveď v agentúre v Bratislave a vrátiť sa domov do rodnej Žiliny. „Po nejakých tých skúsenostiach v médiách a PR sfére som si povedala, že vyskúšam pracovať sama na seba, a už takto fungujem skoro sedem rokov,“ opisuje tridsaťtriročná podnikateľka. Založila vlastnú agentúru Lenita Public Relations a nejaký čas píše aj rozprávky. „Vždy som túžila živiť sa písaním, čo sa mi aj podarilo. Som za to veľmi vďačná,“ opisuje. K písaniu sa dostala od skladania piesní. „Piesne si vymýšľam od šestnástich. Prvá bola o zlomenom srdci, ale odvtedy som sa snažila tvoriť na rôzne témy,“ smeje sa.

Materstvo je zmena
Zdroj: archív

Materstvo je zmena

„Materstvo je pre mňa obrovská zmena. Doteraz som mala kopu času pre seba, prácu či záľuby, no keď prišla Kristínka na svet, všetko sa zmenilo,“ hovorí a dodáva, že zo začiatku to bolo veľmi náročné. „Dcérku trápila kolika a veľmi plakávala. Teraz má už rok a pol a je s ňou väčšia zábava. Postupne sme sa s rodičovstvom zžili. No zvládať prácu, starostlivosť o malé dieťa a domácnosť dá naozaj zabrať. Niekedy neviem, čo skôr, a činnosti, ktoré som predtým robila, už nestíham.“ Jej najdôležitejšia rada, ako to zvládnuť, je robiť niečo, čo vás baví. Vtedy dokážete pracovať aj popri dieťati.

Podniká a píše rozprávky
Zdroj: archív

Hudba je srdcovka

Lenka miluje aj hudbu a minulý rok zverejnila spolu s klávesistom a spoluautorom piesní Tomášom Kyškom hudobný projekt Freya, v ktorom spieva, skladá piesne a píše texty. So singlom Tréma sa dostali aj do celoslovenskej pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad 2020. „Nečakali sme, že naše spoločné tvorenie, ktoré robíme vo svojom voľnom čase, ocení porota a vyberie aj nás. Priamy postup do finále bol pre nás veľký úspech,“ opisuje mamina malej Kristínky. Áno, aj Lenka je dôkazom, že popri dieťati sa dajú stvárať pekné kúsky a okrem práce si môžete plniť sny či venovať sa záľubám. Je to často na úkor spánku, ako priznáva Lenka, ale výsledok stojí za to!