Rodičia z Británie pokrstili svoju dcérku Elizabeth. V Anglicku sa toto meno skracuje na "Liz". Lenže tu sa problém iba začína. Dieťa totiž dostalo aj stredné meno. ANYA. Ak vyslovíte tieto dve slová nahlas, pripomenie vám to názov talianskych cestovín... Lizanya = lasagna (obľúbené lazane).

Mamička si svoju chybu síce uvedomila, ale neskoro. Anonymne prispela na sociálnu sieť Reddit, kde sa ľudí spýtala, či by mala pouvažovať nad zmenou mena svojho anjelika. Anya sa volala jej zosnulá svokra, ktorej takto chcela vzdať úctu.

Neskoro si uvedomila, čo svojej dcérke vyviedla...
Zdroj: Shutterstock

"S manželom sme privítali naše prvé dieťatko pred 9 týždňami. Zistili sme, že to bude dcérka a rýchlo sme jej vybrali meno Elizabeth. Najskôr malo byť jej stredné meno Jane, chceli sme ju prezývať EJ, ale keď som bola v 7. mesiaci tehotenstva, manželovi zomrela mama.

Nezvládla boj s rakovinou prsníka. Volala sa Anya (aňa). Mala som ju rada, tak som mužovi navrhla, že zmeníme stredné meno nášho dieťaťa z Jane na Anyu," napísala zúfalá mama. Nakoniec sa s manželovou rodinou zhodli na tom, aby dievčatko dostalo až 3 mená, a tak sa z nej stala slečna Elizabeth Anya Jane.

Neskoro si uvedomila, čo svojej dcérke vyviedla...
Zdroj: Shutterstock

Jej sestra si ale rýchlo uvedomila, že dve mená vyslovené spolu nápadne pripomínajú slovo lasagna (čítaj lazaňa). "Namietala som, že si to tak ľudia určite nespoja, veď v bežnom živote sa stredné meno ani veľmi nepoužíva.

Ale potom sa pridali ďalší členovia našej rodiny a dnes moju dcéru všetci volajú Lasagna," sťažuje sa nespokojná mama. "Teraz sa bojím, že ak raz nastúpi do školy, spolužiaci si z nej budú uťahovať." Žena sa dokonca prestala rozprávať s blízkymi, pretože jej tento omyl stále pripomínali.

Členovia rodiny matku nešetrili.
Zdroj: Shutterstock

Ľudia na internete sa ju snažili podporiť. Jeden z prispievateľov si dokonca spomenul aj na podobný omyl herečky a stand-up komičky Amy Schumer (38), ktorá musela dodatočne upravovať meno svojho syna (narodil sa v máji 2019). Uvedomila si, že Gene Attell znie ako genital (genitálie). Nakoniec mu v apríli 2020 zmenila meno na "David Attell".

"Takže to určite mohlo dopadnúť aj horšie," napísali smutnej mamičke. Nuž, mali pravdu. Radšej lasagne ako genitálie...

Neskoro si uvedomila, čo svojej dcérke vyviedla...
Zdroj: Shutterstock