Začalo to jedného večera, keď ma manžel nechal samu v bare. Vyšli sme si na drink, no pokojná noc odrazu skončila veľkou hádkou. Obvinil ma, že flirtujem s inými mužmi. Odišiel, ale ja som bola taká nahnevaná, že som ho nenasledovala. Vtedy ku mne pristúpil môj terajší milenec. Prihovoril sa mi a povedal, že si ma všimol už predtým, na futbalovom tréningu môjho syna.

Prívetivý muž mi okamžite padol do oka. Ako by aj nie. Dvanásťročné manželstvo nebolo ľahké. Otec sa nikdy nezmieril s tým, koho som si vzala. Zaťa priam nenávidel a odmietol prísť na svadbu. Nevideli sme sa celé roky. V kontakte som aspoň s matkou, ale vždy ma navštívi bez neho. Po rokoch si uvedomujem, že jeho tušenie nemuselo byť vôbec zlé.

Správanie partnera som si mala všimnúť už skôr

Tesne po svadbe som zistila, že píše iným ženám. Postupne upadli do zabudnutia, no môj zničený vzťah s otcom sa nenapravil. Nepresvedčilo ho ani to, že má dve krásne vnúčatá. Dlho som si nahovárala, že sa napriek jeho dávnej nevôli nemám čoho obávať. Ukázalo sa ale, že môj atraktívny manžel je extrémne žiarlivý. Neustále si myslí, že ujdem preč s iným mužom. Dospelo to až do bodu, keď opovážlivo kontroluje každú správu. Ak idem von s kamarátkami, volá ich manželom, aby sa presvedčil, že som neklamala. Ubližuje mi to a hoci sľubuje, že sa zmení, nikdy sa to nestane.

Keď ma chlapík z baru začal voziť po synových tréningoch domov, rýchlo sme sa spriatelili. Prerástlo to v také sympatie, že sme sa začali stretávať. Postupne sa to zmenilo na tajnú aféru, o ktorej manžel nesmie vedieť. Nový muž je úžasný. Síce nie je krásavec, ale dáva mi všetko, čo potrebujem. Chce byť so mnou a s mojimi deťmi, ukázať mi pravú lásku a rodinnú harmóniu. A môj paranoidný manžel? Môže sa tešiť, že bude mať konečne pravdu. Koniec koncov, dohnal ma k tomu on sám.