Nikdy som nebola taká tá ultra štíhla žienka. V priebehu tehotenstva som pribrala 30 kíl a manžel sa odo mňa s každým pribúdajúcim kilogramom nenápadne vzdaľoval... Roky sme sa pokúšali o bábätko. Príliš dlho. Zadarilo sa až na poslednú chvíľu, keď som oslávila 40 rokov.

Už som to aj vzdala, myslela som si, že sa nikdy nestanem mamou. Bolo mi jasné, že musím vzdať ten neúspešný boj a kŕčovité snaženie, ktoré ma oberalo o životnú energiu. A potom sa to zrazu stalo a ja som sa pozerala na pozitívny tehotenský test!

Vedela som, že ma podvádza

O niekoľko mesiacov som začala cítiť niečo zvláštne. Tušila som, že môj manžel si našiel inú ženu. Obviňovala som sa, pretože som tak veľmi túžila po bábätku, že som tomu obetovala posledných 10 rokov nášho manželstva. Nepátrala som, nepýtala som sa. Potrebovala som, aby pri mne zostal. Nechcela som zostať slobodná mamička, najmä nie v takom veku. Mala som ohrozené tehotenstvo a navyše som pribrala 30 kíl.

Po pôrode na mne zostalo 30 kíl.
Zdroj: Shutterstock

Odkedy na mne bolo vidno, že som tehotná, prestali sme s mužom mať sex. Snažila som sa zmieriť s tým, že to, po čom už doma netúži, mu dopraje iná... Bolo to príšerné obdobie. Naďalej som však dúfala, že sa to po pôrode zlepší, že sa ku mne opäť  vráti. Nestalo sa tak. Ani po pôrode som neschudla, práve naopak. Musela som s tým niečo urobiť.

Po pôrode na mne zostalo 30 kíl.
Zdroj: Shutterstock

Schudla som 38 kíl

Hoci som ešte dojčila, pustila som sa do ľahšej diéty. S obrovským sebazaprením sa mi za rok a pol podarilo zbaviť všetkých kíl navyše, dokonca aj ďalších 8. Dokopy som teda schudla 38 kíl. Mala som z čoho. Keďže som sa však aktívne nehýbala, koža na mne doslova visela. Vyzerám ešte horšie ako predtým! To moje ovisnuté brucho, mľandravé paže... A tá bledá a utrápená tvár!

Pohľad do zrkadla ma fyzicky bolí. Možno by som mala pribrať zopár kíl, ale bojím sa, že nad sebou opäť stratím kontrolu. Často myslím na to, kiežby bolo všetko také ako predtým, keď som bola v manželových očiach atraktívna žena! Neviem, či sa s tou milenkou už rozišiel, venujem sa najmä výchove mojej dcérky a som rada, že sa od nás ešte neodsťahoval. V našej spálni je však mŕtvo už celé roky... Dokonca mi povedal, že som vyzerala lepšie, keď som mala nadváhu! Táto jeho veta ma uistila, že naše manželstvo sa už nikdy nezlepší. Neviem, dokedy to takto ešte vydržím, najradšej by som s krikom utiekla z domu. Ale čo naša vytúžená dcérka? Veľmi jej chcem dopriať pokojné detstvo a úplnú rodinu...

Lujza

Po pôrode na mne zostalo 30 kíl.
Zdroj: Shutterstock