Toto sa tak často nevidí. Dokonca sa dá povedať, že ide o medicínsky zázrak. Rebecca Roberts má 39 rokov a v septembri sa stala trojnásobnou mamou. K jej štrnásťročnej dcérke pribudli súrodenci dvojičky - braček Noah a sestrička Rosalie. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, keby medzi bábätkami nebol taký viditeľný veľkostný rozdiel, ktorý je vidieť už na prvý pohľad a neboli počaté v rôznom čase. Dvojičky, ktoré prišli na svet 17. septembra, totiž delia tri týždne. Rebecca bábätká porodila cisárskym rezom. 

Noah a Rosalie
Zdroj: instagram.com/roberts.supertwins

Rebecca je zriedkavý prípad. "Udial sa veľmi vzácny jav s názvom superfetácia (oplodnenie druhého vajíčka, keď je iný plod v maternici už prítomný) a otehotnela som s dvojičkami rôzneho veku. Noah a Rosalie, ktoré boli počaté s odstupom 3 týždňov sú jedným z 13 prípadov na celom svete," napísala na instagramovom profile Rebecca. Ten založila práve preto, že sa jej stalo niečo nezvyčajné a chcela, aby o tom ľudia vedeli. Na profile sa delí s fanúšikmi o zábery rozkošných bábätiek, ktoré rastú ako z vody, ale aj o to, čo prežívala počas tehotenstva či bezprostredne po pôrode.

Rebecca má staršiu dcéru Summer.
Zdroj: instagram.com/roberts.supertwins

Napriek tomu, že deň ich narodenín je rovnaký, "vekový rozdiel" je vidieť. Chlapček je od dievčatka starší. "Noah sa narodil v 33-om týždni a 6-om dni, Rosalie sa narodila v 30-om týždni a 6-om dni. Keď sa narodili, Rosalie vyzerala a správala sa ako mladšie dieťa," vyjadrila sa Rebecca.  Sympatická mamička si oba svoje uzlíky šťastia naraz užila doma až po niekoľkých týždňoch po pôrode. Noaha, ktorý vážil takmer 2 kilogramy,  pustili domov už po 3 týždňoch, no Rosalie prestal fungovať pupočník a posledný mesiac pred narodením veľmi nerástla, vyzerala ako predčastniatko a dva týždne strávila v špeciálnej nemocničnej starostlivosti. Keďže mala pri narodení len takmer 1 kilogram, pobudla v nemocnici dlhé týždne a domov si ju mohli vziať až pred Vianocami. Dnes sa však Rebecca a jej partner Rhys Weaver tešia zo svojich ratolestí doma.

Noah a Rosalie sú dvojičky označované ako zázrak medicíny.
Zdroj: instagram.com/roberts.supertwins

Viac záberov rozkošných zázračných dvojčiat nájdete v našej galérii.