Nechcela som to, ale stalo sa. Keď sme sa zoznámili, nevedela som, že je ženatý. Je starší, dalo sa to predpokladať, ale mohol byť aj rozvedený alebo v nefunkčnom vzťahu. Vhupli sme do toho, milujeme sa, ale on nechce odísť od svojej ženy, no nechce to skončiť ani so mnou.

Tvrdí, že jeho žena by to neprežila, že ich vzťah je nefunkčný, nič spolu nemajú, len ich spája minulosť, dieťa a je s ňou z ľútosti. Ale čo ja? Neviem si predstaviť, že budem celý život len milenkou. Hoci mi to teraz vyhovuje a nechcela by som to ukončiť, neviem, ako to riešiť ďalej.

Zora

Psychologička, Sylvia Dančiaková odpovedá:

Ak je to pre vás len krátka aféra, nemali by ste utŕžiť väčšie zranenia. Ak hľadáte reálneho partnera na deň i noc, ak očakávate vzťah a dôveru či oficiálne postavenie po boku muža, tak aktuálne vedľa vás stojí milenec, ktorý má dieťa, čiže záväzok, ktorý je vo vzťahu s inou ženou, kde bola narušená dôvera, ale hlavne je stále neriešená. Vzťahy sú živé, často komplikované, búrlivé...

To všetko je prirodzené. Problém nastáva, keď sa veci neriešia. Popieranie, vyhováranie, nekomunikácia, podvádzanie... prinášajú bolesť. Ak chcete stáť po boku zrelého partnera, podporte ho, aby sa k svojim vzťahom, k obom svojim ženám postavil čelom a s otvoreným srdcom a nezraňoval blízkych okolo seba. A nezabudnite, že za 50 percent problémov v jeho nefunkčnom vzťahu s manželkou môže on.