Schudla 28 kíl za 4 mesiace 

Váha predtým: 126 kg

Váha teraz: 92 kg

Na prvý pokus to nevyšlo

Mladá blondínka priznáva, že vo svojom živote už držala veľa diét, no vždy neúspešne. „Prvýkrát som sa dala na boj s váhou, keď som mala 19 rokov a začala som pracovať. Medzi kolegami som sa cítila nepríjemne a vedela som, že so sebou musím niečo robiť. Inšpiroval ma kamarát, ktorý sa začal zdravo stravovať a ,stiahol‘ ma so sebou. Zmenila som jedálny lístok a začala tvrdo cvičiť. Ani neviem ako a schudla som 25 kíl,“ spomína Miška na svoj prvý pokus dosiahnuť vysnívanú postavu. „Zlyhala som však. Nevydržala som a veľmi rýchlo som pribrala všetko naspäť. Po rokoch však prišiel ďalší impulz a vedela som, že drasticky na to už nepôjdem. Hľadala som alternatívu, ktorú zvládnem a po ktorej sa nedostaví jojo efekt.

Dopočula som sa o nutrične vyvážených kokteiloch a polievkach. Na Facebooku ma inšpirovala nutričná poradkyňa, s ktorou som si dohodla konzultáciu. Na tejto strave som štyri a pol mesiaca. Keď pociťujem hlad, jedálny lístok si dopĺňam zeleninou. Prvé dva týždne boli kritické. Nevidela som výsledky a bola som frustrovaná. Svoj boj som však nevzdávala. Po mesiaci kríza opadla a jediné, čo mi dnes chýba, je biele víno a čokoláda. Každý tretí týždeň sa teším na kuracie mäso varené vo vode,“ hovorí s úsmevom Miška.

Kilá navyše začali Miške prekážať.
Kilá navyše začali Miške prekážať.
Zdroj: archív čitateľky

Cvičí sama doma

„Môj cieľ je zhodiť ešte aspoň desať kíl. Preto som k strave pridala aj cvičenie. Cvičím doma pri hudbe, keď ma nikto nevidí. Každý deň okrem nedele trénujem 40 minút. Striedam spinning a stepper. Okolie ma dnes nespoznáva a je to super pocit. Mojou najväčšou motiváciou sú však neprajníci, ktorí mi stále hovorili, že načo to robím, pretože nevydržím. Dnes len neveriacky krútia hlavou,“ hrdo dodáva Skaličanka.