Aj keď patríte medzi ľudí, ktorí neveria v posmrtný život či dokonca v reinkarnáciu (prevteľovanie), tento príbeh vám túto vieru doslova naruší. Považuje sa až za akýsi dôkaz reinkarnácie či posmrtného života.

Bolo poludnie 5. mája 1957, nedeľa a rodina smerovala na omšu v kostole v anglickom meste Hexham. Rodičia John a Florence Pollockovci zostali pozadu. Ich dcérky šli popredu a nevšimli si auto, ktoré vyšlo spoza zákruty...

Neprežili autonehodu

Sestry Jacqueline (6) a Joanna (11) Pollockové neprežili tragickú nehodu. Rodičia zažili bolestný a smutný rok rok a svoj smútok chceli zahnať ďalšími deťmi. A naozaj po roku sa im narodili dvojičky - dievčatá. A prvé, čo si všimli, že napríklad Jennifer mala materské znamienko ako jej staršia sestra - na tom istom mieste a druhá mala jazvu, jazvu na čele, ktorú mala druhá sestra vďaka nehode.

Presťahovali sa do iného domu

Už po troch mesiacoch od narodenia sa presťahovali do iného domu, aby zabudli na tragédiu, no ako dvojičky rástli, vybavovali si veľa detailov a zážitkov z pôvodného bydliska. Začali si pýtať hračky svojich sestier, o ktorých nemohli vedieť, že ich mali. Zostali na pôjde. Keď im ich otec zniesol, dali im rovnaké mená ako ich sestry, ktoré zomreli.