Pol roka som v manželstve veľmi trpela. Keď som zistila, aký veľký problém s mužom máme, už bolo neskoro...

Šesť rokov bolo medzi nami všetko v poriadku. Žili sme pre prítomnosť, nesmelo sme si plánovali budúcnosť, postupne som porodila dvoch krásnych synov... Chceli sme sa presťahovať na vidiek, postaviť si domček, pekne si žiť. Lenže... Nakoniec tie sny zostali už iba moje.

Správal sa stále čudnejšie

Najskôr som si všimla, že muž je stále unavený. Z práce sa vracal neskoro, vraj mu šéf rozdával stále nové a nové povinnosti. Navečeral sa a hneď si sadol k počítaču alebo pred televízor. Nerozprával sa so mnou, nekomunikoval, odpovedal jednoslovne, často len tak tupo hľadel do prázdna. Alebo ťukal do mobilu. Nevnímal nás.

Náš vzťah postupne vychladol, dotyky a bozky zmizli, aj sexu bolo stále menej. Milovanie bolo rýchle, neosobné, bez emócií. Tajne som plakala do vankúša a dúfala som, že toto obdobie sa raz skončí - ako prišlo, tak aj odíde. Verila som, že ma muž napriek všetkému ešte stále miluje, veď mi predsa pred oltárom sľuboval nádherné veci. Mýlila som sa...

Netušila som, čo robí za mojím chrbtom. Všetko si dobre naplánoval...
Netušila som, čo robí za mojím chrbtom. Všetko si dobre naplánoval...
Zdroj: Shutterstock

Podozrivý list všetko prezradil

Keď odmietol prísť na oslavu okrúhlych narodenín mojej sestry, vybuchla som. Tvrdil, že preháňam, nič sa nedeje. Život vraj prináša aj náročnejšie obdobia, prečo robím paniku? A potom sa v našej poštovej schránke objavil ten podozrivý list. Výpis z účtu, ale z inej banky, než v akej máme založené účty. Obálku som neotvorila, ale predsa len som sa ho spýtala, čo to má byť. Najskôr moju otázku ignoroval, potom z neho vyliezlo, že sa chce rozísť.

Neverila som vlastným ušiam

Čo to práve povedal? Začal mi vysvetľovať, že si svoju výplatu už niekoľko mesiacov nechával posielať na tento nový účet. A približne rovnaký čas mal aj inú ženu. Milenku. Keď som zisťovala, kam chce odísť, prezradil, že si už stihol prenajať aj byt. Cítila som sa tak hlúpo!

Do poslednej chvíle som bola slepá, nič som si nevšimla. Odišiel, nechal ma s deťmi samu. Stihol sa so mnou aj bleskovo rozviesť a moje slzy po čase uschli. Už nikdy sa nenechám takto oklamať, odteraz si dám na mužov veľký pozor.

Júlia

Netušila som, čo robí za mojím chrbtom. Všetko si dobre naplánoval...
Netušila som, čo robí za mojím chrbtom. Všetko si dobre naplánoval...
Zdroj: Shutterstock