Naty z Malého Lapáša je na materskej dovolenke, má malú dcérku Viki, a ako sama hovorí, je to teda poriadny živel. Aká bola jej cesta za zdravším ja?

Schudla24 kíl
Zdroj: archív N.L.

Stereotyp prebíjala jedlom

„Začalo sa to, keď mala dcérka asi jeden rok – kakať, cikať, papať, spinkať a dookola. Môj čas prišiel, keď malá zaspala, a odmeňovala som sa jedlom. Čo som videla, to som zjedla.“ Jeden deň si mladá mama povedala dosť. „Zrkadlo som obchádzala veľkým oblúkom. Kompletne som zmenila svoju životosprávu. Pijem veľa čistej vody. Predtým bolo u mňa nepredstaviteľné vypiť pohár čistej, neochutenej vody.“ Naty vraví, že v prvom rade vyradila pečivo, cestoviny, sladké nápoje, sladkosti a vyprážané jedlá.

Schudla24 kíl
Zdroj: archív N.L.

Venuje sa zdravej strave

A ako sa cíti teraz? „Oveľa lepšie, ale v neposlednom rade cvičím skoro každý deň. Cvičenie sa stalo mojou každodennou rutinou. Keď nestíham cvičiť, tak idem aspoň na dlhú prechádzku alebo bicykel. Na túto cestu som sa pustila začiatkom tohto roka v januári, keď som vážila 83 kíl. Prvé mesiace neboli najľahšie, ale váha išla pomerne rýchlo dolu, keďže som dodržiavala stravu a denne cvičila. Mám založenú stránku na Facebooku ,naty healthy lifestyle‘, kde pridávam všetko, čo papám. Veľa žien tak inšpirujem, ako si pripraviť zdravú a vyváženú večeru či obed.“

Schudla24 kíl
Zdroj: archív N.L.

Rada experimentuje

Po šiestich mesiacoch zhodila neuveriteľných 23 kíl. „Jediným hnacím motorom boli výsledky. Zo začiatku to nešlo ako po masle, ale keď som uvidela prvé výsledky, motivovalo ma to ešte viac a vlastne som nepredpokladala, že by som sa dostala až na takéto číslo, čo ma ešte viac teší. Každý deň si pripravujem jedlo s radosťou, lebo som si ho začala užívať a nepchám do seba všetko, čo vidím. Rada s jedlom experimentujem, všetko sa dá pripraviť na zdravý spôsob – či už pizza, koláčik, alebo langoš,“ dodáva na záver.

Schudla24 kíl
Zdroj: archív N.L.

 

Napíšte nám! Aj vám sa podarilo schudnúť?

Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti získané počas cesty za vysnívanou váhou a inšpirujte tak aj ďalšie dámy. Svoje príbehy a fotografie zasielajte na e-mail [email protected] alebo na adresu redakcie Nový Čas pre ženy, Bajkalská 19 B, Rosum 832 15 Bratislava 3. My vás za to odmeníme hodnotnými knihami a kozmetikou. Ďakujeme, že tvoríte s nami obsah!