Nevesta pri výbere družičiek zvyčajne osloví svoje kamarátky alebo sesternice, prípadne švagriné. Väčšinou ide o mladé ženy vo farebných šatách s kvetmi vo vlasoch alebo v rukách. Američanka Lyndsey Raby však prišla s celkom iným nápadom.

Keďže obe jej staré mamy a dokonca aj prababka ešte žijú, uvedomila si, po čom na svadbe úprimne túži. Svoje milované ženy chcela do veľkého dňa aktívne zapojiť. Legendárne trio ešte doplnila ženíchova babička. "Hneď po zásnubách som vedela, že chcem zapojiť aj svoje babky," prezradila Lyndsey.

Fotografka zvečnila veselé "dievčatá" spolu so spokojnou nevestou a nevychádzala z úžasu: "Videla som už veľa roztomilých družičiek, ale ony hrajú prím."

 

Nevestu v jej veľký deň podporovali 90-ročná prababička Kathleen z maminej strany, ženíchova 70-ročná babička Joyce z otcovej strany, nevestina 76-ročná babička Wanda z otcovej strany a 72-ročná babička Betty z maminej strany.

"Myslela som si, že by bolo veľmi milé takto ich do svadby zapojiť," vysvetlila nevesta. "Znamenajú pre nás celý svet a sme veľmi vďační, že ich tu máme. Mnoho párov nemá na svadbe ani jednu žijúcu babičku..." Výsledkom nevestinho gesta sú nádherné fotografie, z ktorých raz budú mať jej deti určite veľkú radosť. Vidieť všetky babičky takto pokope je naozaj dojímavé.