Mám 42 rokov a myslím si, že patrím medzi celkom príťažlivé ženy. Mnohí mi hovoria, že vyzerám oveľa mladšie. Nedávno som ešte vážila o 10 kíl viac, ale začala som chodiť na prechádzky a postupne som sa nadváhy zbavila. Oblečiem si dokonca aj svoje džínsy z tínedžerských čias.

Otec mi sľúbil, že ma príde vyzdvihnúť na vlakovú stanicu a privezie ma k nim domov.  Mala som za sebou náročný týždeň v hlavnom meste, tešila som sa na oddych na vidieku v rodičovskom dome, vo svojej dievčenskej izbe a v rozkvitnutej záhrade mojej mamy. Môj otec si nedávno kúpil nové biele auto, ale veľa som o ňom nevedela. Ja totiž vôbec nešoférujem, radšej volím mestskú dopravu, alebo chodím všade pešo. Nezapamätala som si dokonca ani jeho nové evidenčné číslo, takže som sa ocitla v dosť trápnej situácii...

Netušila som, čo môj trapas spôsobí.
Netušila som, čo môj trapas spôsobí.
Zdroj: Shutterstock

Čo som to len urobila? Taký trapas!

Stála som na chodníku pri prechode a čakala na otca. Zrazu sa pri mne zastavilo biele auto a niekto mi z neho kýval. Prikývla som, rýchlo som nastúpila a bez premýšľania som mužovi dala pusu na líce. Až potom som sa lepšie obzrela okolo seba a uvedomila si svoj veľký omyl. No jasné, mohla som si nasadiť okuliare, vyzerám síce o pár rokov mladšie, ale zrak ma začína zrádzať!

Sedel vedľa mňa celkom neznámy muž a moja nečakaná pusa ho úplne vyviedla z miery. V živote som sa tak veľmi nečervenala! Slnko ma oslepilo a ja som si neuvedomila, že nastupujem do cudzieho vozidla. Muž mi chcel gestom naznačiť, aby som teda prešla cez ten prechod pre chodcov. Predpokladal, že presne to som mala v úmysle. Nuž, mýlil sa...

A hoci bol prekvapený, moja nečakaná pusa na líce ho rozosmiala. Zaparkoval na najbližšom parkovisku a dal mi vreckovku, pretože som sa z tej hanby a šoku rozplakala. Vystúpil z auta, otvoril mi dvere a ponúkol ruku. Bol štíhly a mal svetlohnedé vlasy, naozaj sa podobal na môjho otca. Mal hlboký mužský hlas, ktorý sa mi veľmi páčil. Ešte viac som sa zahanbila! Karol sa mi predstavil a vyzvedal, čo som to vlastne na tej ceste robila.

Nemohla som uveriť vlastným očiam

Medzitým sa objavil aj môj skutočný otec a z diaľky nás sledoval. Dokonca vyšlo najavo, že tí dvaja sa poznajú, kedysi spolu pracovali v stavebnej firme! Nevideli sa 15 rokov. Otec mu prišiel s úsmevom podať ruku a ja som len krútila hlavou. Sledovala som, ako sa objímali a hneď začali vyťahovať staré historky. Karol našťastie otcovi o mojom bozku nič neprezradil.

Netušila som, čo môj trapas spôsobí.
Netušila som, čo môj trapas spôsobí.
Zdroj: Shutterstock

Rýchlo som si sadla (tentoraz už do správneho) auta a celá červená som čakala, kedy konečne odídeme. Cítila som sa ako tínedžerka! Lenže tým sa tento incident ani zďaleka neskončil. Otec pozval svojho bývalého kolegu na večeru k nám domov!

Celý čas sme sa rozprávali a smiali, bolo to naozaj veľmi príjemné stretnutie. Vysvitlo, že Karol je ženatý, ale už 5 rokov s manželkou nežije. Musím priznať, že sa mi páči. A vyzerá to tak, že aj on má o mňa záujem. Celý večer zo mňa nespustil oči a otvorene so mnou flirtoval. Otec sa našťastie tváril, ako keby si nič nevšimol. Bola som mu vďačná. Keď sme sa krátko pred polnocou lúčili, Karol si ma pritiahol k sebe a dal mi pusu na líce.

"Teraz som to chcel urobiť prvý ja," zašepkal mi do ucha a ja som cítila, ako sa mi chvejú nohy. Myslím, že som sa nečakane a náhle zamilovala... Neviem, čo medzi nami vznikne. Tvrdí síce, že so ženou sa už takmer nestýka a nerozviedli sa len kvôli deťom, ale... Mám strach. Ja som rozvedená, nikomu nemusím vysvetľovať, čo robím a kam idem. Lenže on... Nechcem byť iba jeho milenka! Uvidíme, čo nám život prinesie.

Nina