„Keď som bola doma s dcérou, cítila som sa hrozne. Škaredá, nepotrebná a nedôležitá. Kým predtým si ma ľudia vážili, odchodom z práce som sa stala len továrńou na mlieko,“ hovorí manažérka modelingovej agentúry. Ihneď ale s ospravedlnením dodáva, že svoju dcérku Nelku miluje nadovšetko.

 

K jej pocitom určite prispel aj manžel. „Choval sa ku mne dosť povýšenecky a dával mi vždy najavo, že teraz zarába on,“ spomína. Keď sa Nina vrátila do práce, mala vraj pocit, ako by ju prepustili z väzenia. „V agentúre medzitým došlo k niekoľkým zmenám. Odišla mi asistentka a ja som si za ňu musela nájsť náhradu. Urobila som preto konkurz,“ spomína si Nina.

Prihlásilo sa asi desať ľudí. Medzi nimi aj dvadsaťročný študent, ktorý hľadal prácu na pol úväzku. „Musím priznať, že Jakuba som si vybrala preto, že mi bol sympatický. Milenca som vtedy ale rozhodne nehľadala,“ zdôrazňuje. Čoskoro si však ako skúsená žena všimla, že ju Jakub obdivuje. „Dával mi najavo, že sa mu páčim nielen ako žena, ale že ma obdivuje aj ako manažérku. Pochopiteľne mi to lichotilo, ale náš vzťah stále zostával len v rovine priateľstva,“ popisuje Nina svoje skúsenosti.

Všetko sa zmenilo, keď Jakub urobil prvý krok. „Nad papierovaním sme sa rozprávali o všeličom možnom a potom ma Jakub pobozkal. Neprekvapil ma. Pochopiteľne som na ňom videla, ako zbiera odvahu. Celé to bolo také neohrabané a pritom milé. Nehcela som ho priamo odmietnuť a hlavne som mu nechcela znížiť sebavedomie.“ O ďalších udalostiach sa jej nehovorí ľahko. „Jednoducho som do toho spadla a začala som si s Jakubom románik. Stále som mala pocit, že je to zábava, lenže keď som to chcela ukončiť, Jakub sa naraz začal správať úplne iracionálne.

Tvrdil, že ma miluje a nedokáže si bezo mňa predstaviť svoj život a všetko povie môjmu mužovi. Keď som si uvedomila, čo všetko môžem stratiť, dostala som hrozný strach,“ rozpráva Nina chvejúcim sa hlasom. Románik pred manželom dlho úspešne tajila. Až kým Jakub svoju vyhrážku skutočne naplnil. „Manželovi zatelefonoval a vyhlásil, že by sa ma mal vzdať. Pre muža to bol šok, pretože vôbec netušil, že by som mu mohla byť neverná,“ povzdychne si Nina smutne.

Manželstvo sa jej nakoniec zachrániť podarilo, ale vyhraté nemá. „Začali sme chodiť k psychologičke. Snažila som sa manželovi vysvetliť, čo mi u neho chýbalo a čo som u Jakuba hľadala. Pochopiteľne som sa za všetko ospravedlnila. Náš vzťah však už nie je taký, ako bol. Niekedy si hovorím, že so mnou ostáva len kvôli Nelke,“ pochybuje Nina. Na Jakuba sa však vraj nehnevá. „Bola to moja chyba. Mala som mať rozum a nezahrávať sa s jeho citmi. Mladý chlapec sa ľahko zamiluje. Všetkým som ublížila,“ dodáva smutne.