Tento príbeh sa stal mojej sesternici Beate. Mala pätnásť, keď pri autonehode prišla o obidvoch rodičov. Bola jedináčik a zrazu sa nemala kam podieť.

Mojej mame jej bolo veľmi ľúto, no vziať si ju nemohla. Bolo nás 6 súrodencov a peňazí bolo málo. Preto Bea­ta skončila v detskom domove.

Beata bola veľmi pekná a na svoj vek i vyspelá. Nie div, že chlapci po nej pokukovali, ale Beate to vtedy bolo jedno. Veľmi zle niesla to, čo sa jej stalo. Aj pol roka po nehode bola tichá, utiahnutá a málo rozprávala. Chodili sme ju navštevovať, no Beate to nepomáhalo. Nechcela sa s nami baviť. Z usmievavého dievčaťa sa stala nahnevaná a smutná tínedžerka, čo viedlo k tomu, že sa pridala k tej najhoršej partii. A s tým prišla ďalšia zmena – začala utekať z domova, rozbíjať autá, kradnúť, piť alkohol.

Veľmi skoro začala piť a kradnúť.
Veľmi skoro začala piť a kradnúť.
Zdroj: Shutterstock

Keď sa blížila jej osemnástka, vedela, že musí z domova odísť. Jej partia sa postupne rozpadla, lebo všetci dospeli. Nemohla sa na nich spoľahnúť, že jej pomôžu, a tak sa upla na nového pedagóga v domove, ktorý mal tak 40 a Beate veľmi imponoval. Robo bol pre ňu stelesnením mužnosti a dokonalosti. Skladal jej komplimenty, vždy si ju rád vypočul. Zaľúbila sa a ani ona mu nebola ľahostajná. Začali sa tajne stretávať.

S jej odchodom z domova prišla otázka, čo ďalej. Robo jej navrhol, nech sa nasťahuje k nemu. Samozrejme, že nadšene súhlasila.

Partner k nej priviedol cudzieho muža a chcel, aby ju znásilnil! To najhoršie ešte len prišlo
Zdroj: Shutterstock

Len čo bývali spolu, zmenil sa. Hneď ju začal biť. Napríklad za to, že nebolo navarené, a hoci sa jej vždy neskôr ospravedlnil, bitky boli na dennom poriadku. Asi po polroku prišiel Robo domov aj s cudzím chlapom a oznámil jej, že tento muž je tu kvôli nej. Keďže si vyrobil v kasíne obrovský dlh, ktorý nevie splatiť, chcel od nej, aby s cudzincom mala sex.

Bea plakala a prosila, že urobí preňho čokoľvek, ale toto nech od nej nežiada. Nepomohlo. Pred Robovým zrakom ju znásilnil neznámy chlap. A to bol len začiatok. Splátka dlhu sa nevyriešila jednou nocou, mala byť chlapovi k dispozícii viackrát. A Bea, keďže sa Roba bála, ale zároveň ho ľúbila, poslúchla. Nemala na výber, veď nemala domov ani rodinu.

Partner k nej priviedol cudzieho muža a chcel, aby ju znásilnil! To najhoršie ešte len prišlo
Zdroj: Shutterstock

Roba čoskoro pre jeho alkoholizmus a flákačstvo vyhodili z práce. A keďže peniaze nemali, Robo sa dohodol s cudzincom, ktorému dlhoval, že zoženie ďalších chlapíkov do postele a dobre si zarobia.

Bea súhlasila, každý deň sa predávala a peniaze potom dávala Robovi. Stalo sa to, čo bolo nevyhnutné. Robo začal Beu odmietať, hnusila sa mu a nadával jej do šľapiek. Moja sesternica, aby prežila túto hroznú situáciu, pila. Prepadala alkoholu čoraz viac, pretože Robo na jednej strane chcel, aby Bea zarábala svojím telom, na druhej strane občas nepríčetne vrazil do izby, keď Bea mala klienta, vyhodil ho a ju zbil.

Partner k nej priviedol cudzieho muža a chcel, aby ju znásilnil! To najhoršie ešte len prišlo
Zdroj: Shutterstock

Jedného dňa to vyvrcholilo tým, že ju začal škrtiť a Bea v pude sebazáchovy ho bodla nožom, ktorý ležal na kuchynskej linke. A keď už bodla raz, čosi sa v nej uvoľnilo a bodala ho ako zmyslov zbavená znovu a znovu. Kým Robo nevydýchol naposledy.

Beata po tomto čine skončila na psychiatrii a dostala sa aj do basy. Zase ju chodievame navštevovať ako kedysi, keď skončila v domove. Ale teraz nás skoro nevníma, väčšinou sa len usmieva a občas kričí, že niekoho zabije. Často nad tým premýšľam, aký krutý osud musela prežiť. 

Čo my na to?

Tento príbeh je o nešťastnej nehode, ktorá kruto poznačila život dievčaťa, ale aj o spoluzodpovednosti rodiny a zodpovedných inštitúcií, ktoré nevedia v takýchto situáciách človeku skutočne pomôcť. Buď na to nie sú podmienky, alebo financie, preto sa Beata stala obeťou, ktorá sa nenaučila postaviť na vlastné nohy a riešila svoj život, ako najlepšie vedela. Je to veľmi smutné...

Partner k nej priviedol cudzieho muža a chcel, aby ju znásilnil! To najhoršie ešte len prišlo
Zdroj: Shutterstock