Mali všetko, chýbal im len vytúžený potomok. "S manželom sme sa o dieťa snažili dva roky. Dlhé dva roky plné očakávania, kedy už to vyjde, a sklamanie, že to zase nevyšlo. Ženy, ktoré to zažili, určite vedia, o čom hovorím. Všetky kamarátky boli mamičkami, a aj ja som mala pocit, že už je jednoducho ten správny čas. Lenže jedna noc v hoteli všetko zmenila," hovorí Pavla, ktorá konečne svoje prvé dieťa čaká. Má to ale háčik, a tým sú dvaja potenciálni otcovia.

Túžila po dieťatku, ale takto si to nepredstavovala...
Túžila po dieťatku, ale takto si to nepredstavovala...
Zdroj: Shutterstock.com

Neverila by, že ju niečo také vôbec postretne. Manželovi bola vždy verná a chvíľkové známosti rozhodne nevyhľadávala. Večer, keď sa všetko zomlelo, trávila s kamarátkami na tradičnej dámskej jazde, ktorú podnikali vždy raz za rok. Posedenie v hotelovej reštaurácii sa pretiahlo po tom, čo sa k nim pripojila skupinka sympatických mužov, ktorí v tom istom hoteli trávili noc na obchodnej ceste. Ďalšie podrobnosti už sú asi zbytočné, v nasledujúcich udalostiach hrali úlohu alkohol a uvoľnená atmosféra... Pavla sa proste s jedným z mužov vyspala a myslela si, že tým sa to všetko končí. Stáť sa to predsa môže každému a ona Juraja (svojho manžela) miluje ...

"Po príchode domov nasledujúci večer prebehlo vášnivé privítanie. Mala som zlé svedomie a pocit, že musím Jurajovi svoj úlet nejako vynahradiť. Samozrejme som mu o ňom nič nepovedala...," spomína Pavla. Za osem týždňov si doma urobila tehotenský test a boli na ňom dve čiarky. Dve čiarky, na ktoré čakala dva roky. A myslela si, že až ich uvidí, bude to ten najlepší deň jej života!

Túžila po dieťatku, ale takto si to nepredstavovala...
Túžila po dieťatku, ale takto si to nepredstavovala...
Zdroj: Shutterstock.com

Gynekológ Pavle potvrdil tehotenstvo a blahoželal jej. Poznal jej problémy s otehotnením, a ešte aj zavtipkoval: "Tak to sa manžel konečne pochlapili alebo má šikovného kamaráta." "Krvi by sa vo mne nedorezal v tej chvíli," spomína Pavla. "Ešte som sa spýtala doktora, v ktorý deň som pravdepodobne mohla otehotnieť. Povedal presne ten dátum, kedy som bola s kamarátkami na tom našom dievčenskom výlete. Domov som odišla ako zbitý pes a snažila sa vyzerať, že moju radosť vôbec nič nekalí ... "

Túžila po dieťatku, ale takto si to nepredstavovala...
Túžila po dieťatku, ale takto si to nepredstavovala...
Zdroj: Shutterstock.com

Pavla je už v treťom trimestri a zatiaľ chodí do práce. Jej tehotenstvo je úplne ukážkové, hoci Pavla vo svojich tridsiatich piatich rokoch nie je práve najmladšou prvorodičkou. "Nikto si nevie predstaviť, koľko bezsenných nocí som strávila rôznymi výpočtami a prepočtami, kedy presne mohlo k otehotneniu dôjsť. Koľko som prešla diskusií, do ktorých prispievali ženy, ktorým sa stalo niečo podobné ako mne ... preplakala som veľa nocí a nakoniec som vždy aj tak musela dôjsť k jedinému možnému výsledku: Proste dieťa porodím a budem sa modliť, aby bolo manželovo..."

Pavla má ale samozrejme stále veľa pochybností a sama si nie je istá, ako sa zachovať. Čo je správne riešenie v situácii, kedy sa stalo niečo, čo už jednoducho nejde napraviť? Čo keď dieťa nebude manželovo? Aj keby to on nikdy nezistil, ona s tým bude žiť celý život...