"S Mišom som chodila už piaty rok. Bola to moja prvá veľká láska. Milovala som ho, ale na druhej strane som o jeho kvalitách tak trochu pochybovala." Petra priznala, že k nej bol síce milý a pozorný, nepodvázal ju, ale ako chlap mal veľa slabín. "Nebol vôbec manuálne zručný, po práci rád odpočíval na gauči a vôbec mu nevadilo, že ja okolo neho behám a upratujem. Tiež som videla istý problém v tom, že máme rozdielne vzdelanie. Ja som sa chystala na vysokú a on bol s výučným listom úplne spokojný. Tu nahlodávala moje pochybnosti stále častejšie aj moja matka, vraj kvôli tomu raz budeme mať ťažkosti…

Lenže v mojom okolí nebol nikto kvalitnejší, a tak keď ma Michal požiadal o ruku, súhlasila som. Svadbu sme naplánovali na leto. Všetky pochybnosti som vymazala z hlavy, veď inak sme si celkom rozumeli. Radi sme spolu cestovali do zahraničia na dovolenku, chodili sme športovať alebo sme sa zabávali s kamarátmi. Žili sme spolu v mojom malom byte a bolo nám fajn. Príprava svadby mi zabrala veľa času, takže som o tom, či robím správnu vec alebo nie, ani nepremýšľala.

Toto sa nemalo stať

Lenže potom sme raz strávili spolu pár dní na chalupe. Prišiel aj Mišov brat s manželkou a malou dcérkou. Keďže chalupa nebola veľká, museli sme spať v jednej miestnosti. Večer sme vypili viac, ako sme mali, najviac to prehnali, samozrejme, muži. V noci ma zobudila ruka na stehne, posúvala sa stále vyššie. Chvíľu trvalo, kým mi došlo, že nepatrí Mišovi. Bola som v šoku, keď som zistila, že ma hladká jeho brat Ivan. Nevedela som, čo robiť. Šepkal mi do ucha krásne veci. Nebola som schopná nič robiť, tak som predstierala, že spím. Našťastie s tým skoro prestal.

Keď sme ráno na chvíľu osameli, ospravedlnil sa mi a priznal sa, že mu alkohol dodal odvahu a musel mi to všetko povedať. Vraj ma už dlhý čas miluje a nevie, čo s tým. Vtedy mi došlo, že som na tom podobne. Celé mesiace som v sebe ten pocit dusila. Ivan spĺňal moje predstavy o ideálnom chlapovi, bol pozorný, galantný, vedel zarobiť peniaze, so všetkým si zručne poradil. Okrem toho bol aj vtipný a spoločenský. Konečne to bolo vonku, povedali sme si, aké city k sebe prechovávame. Nevedeli sme však, čo s tým.

Rozbili sme vzťahy v celej rodine

Chvíľu sme to tajili a stretávali sme sa na odľahlých miestach. Okamžite som odvolala svadbu s tým, že by sme ešte mali počkať, že sa na manželstvo necítim. Mišo bol prekvapený, povedal však, že má čas. Pravda vyšla najavo o pol roka na jednej spoločenskej akcii. Bol to šok, celá rodina nás odsúdila a okamžite s nami prerušila všetky kontakty. Bolo to naozaj šialené. Ivanova manželka podala návrh na rozvod, odmietala, aby sa Ivan vídal s dcérou. Nás to spojilo ešte viac, hneď sme spolu začali žiť. Sme si vedomí toho, že sme ublížili mnohým ľuďom, ale vedeli sme, že to inak nejde. Bolo to pred tromi rokmi a odvtedy sa nič nezmenilo. Ivanova rodina sa s nami nerozpráva, vraj nám to nikdy neodpustí. My dvaja sme spolu šťastní, pred polrokom sa nám narodil synček. Verím, že naša láska vydrží už len preto, že sme spolu zvládli toľko prekážok."