Aj pred samotným milovaním si prezerá nejaké tie stránky a ja mávam z neho pocit (počas milovania), že nie je so mnou spokojný. Kým som mala rizikové tehotenstvo, chápala som to.

Ale teraz, dva roky po pôrode a po dosť častom milovaní, už nemá dôvod hľadať inde. Prestala som mu dôverovať. Sledujem históriu jeho vyhľadávaní na počítači aj na mobile. Keď vidím, čo si prezeral, prechádza ma chuť na sex. Už sme sa o tom rozprávali, ale k ničomu sme nedospeli. Je to normálne?

Nika

Radí vám psychologička Sylvia Dančiaková:

Normálne je pripustiť si, že nie ste spokojná vo vašom partnerskom vzťahu. Konkrétne, že nie ste spokojná so svojím milostným životom. Ďalším krokom je rozhodnutie, či tento stav chcete riešiť. Ak nie – vydržte a nejako sa to vyvrbí.

Ak áno – porozprávajte sa s manželom, alebo si nájdite milenca. Potom nasleduje rozhodnutie – čo a ako si chcete riešiť sami, čo by ste chceli riešiť spolu, prípadne akou cestou. Pre terapiu sa môžete rozhodnúť v páre, ale aj individuálne.

Skôr ako načnete túto tému s mužom, vedzte, že legálne erotické filmy bez násilia sú skôr zdravé ako nemorálne. Môžu byť krásne, inšpiratívne a povzbudzujúce. Ak budete chcieť, vaše zhnusenie ľahko premeníte na šteklivý záujem.