Veríte na anjelov? Môj vonia ako levanduľa, keď mi je nablízku. Ak cíti, že ho potrebujem, pošle mi srdce. Vtedy viem, že nie som sama a stojí pri mne. Ale nebolo to vždy tak...

Stratila som vieru v Boha, keď zomrel môj otec. Tak veľmi som sa modlila, tak veľmi som prosila, nech mi ho neberie. Ale nestalo sa tak. Áno, viem, že nemôžeme diktovať Bohu, čo má robiť, ani nevidíme všetky súvislosti, a s odstupom času si hovorím, že možno vypočul jeho modlitby. Možno môj drahý tatík bol unavený zo života a taký boľavý, že odísť bolo pre neho vykúpením.

I v ten deň, keď ho odviezla záchranka, môj anjel bol so mnou. Teraz spätne to viem. Poslal mi srdce pri pohľade do neba, bolo medzi stromami. Cez slzy som sa usmiala a povedala ďakujem. Lebo to moje srdce bolo rozbité na kúsky. Ale ukázal mi to svoje!

Možno niekedy máte pocit, že je vám niekto nablízku. Alebo zacítite chlad, prievan, aj keď máte všetko zatvorené. Alebo nájdete pierko na nezvyčajnom mieste. Zacítite vôňu, ktorá je vám povedomá alebo veľmi príjemná, pričom nikde navôkol žiadny zdroj takej vône nie je. Často sa stáva, že v rádiu zaznie pieseň, ktorá vám pripomenie silnú spomienku, a to vo chvíli, keď na to myslíte. Verím, že váš anjel sa k vám prihovára, aby ste vedeli, že nech sa deje čokoľvek, stojí pri vás. Som vďačná za každé takéto znamenie z iného sveta. Zo sveta pre nás neznámeho.

Keď odišiel môj tatík, prosila som ho pri hrobe, aby mi občas dal o sebe vedieť, nech mi na oblohe nakreslí niečo pekné, vyčaruje krásne farby pri západe slnka. A čím krásnejšie to bude, tým bude pri mne bližšie.

V polovici novembra, keď som odchádzala z práce, na oblohe bola tá najkrajšia dúha, akú som kedy videla. Tie farby boli také jasné a neprirodzene žiarivé. V novembri naozaj nezvyčajný jav, nesvietilo slnko, nepršalo. Bolo zamračené a mala som za sebou ťažký deň. V ten moment, keď som ju zbadala, vedela som, že je to on. Ďakujem, tatík, že aj zhora na nás dávaš pozor. A ďakujem za svojho anjela, ktorý je so mnou v dobrom i zlom.

Niekedy stretneme anjelov chodiacich po zemi. Sú to ľudia, ktorí sa zjavia vtedy, keď sa vám všetci ostatní otočia chrbtom. Určite ste sa aj vy stretli s niekým, z koho vyžaroval nesmierny pokoj, láska, dobro. Kto na vás pôsobil ako nadpozemská bytosť. Anjeli sú všade okolo nás. Každý máme toho svojho, potom niekoho blízkeho a aspoň jedného pozemského. Ak chcete vedieť, ktorý sa k vám prihovára, pozorne si všímajte symboly okolo seba, jazyk, ktorým sa k vám prihovára.

Kto má anjela za priateľa, nemusí sa vo svete báť. Niekedy lietajú príliš vysoko a stratia sa nám z dohľadu, ale dávajú na nás pozor zhora. Buďme všímaví, ak sa k nám prihovára. Anjelov dotyk je vzácny a silný. 

Anna

Čo my na to?

Veci medzi nebom a zemou nás všetkých priťahujú. Niet človeka, ktorý by svojím spôsobom nebol fascinovaný záhadami, nevysvetliteľnými udalosťami či inými javmi. A akosi je nám prirodzené veriť tiež vo vyššie bytosti, čoho dôkazom sú náboženstvá po celom svete. Anjeli sú pre mnohých symbolom ochrany a pomoci. A ak nás viera v nich posilňuje, tak si ju zachovajme.

Máte rovnakozaujímavý príbeh?

Aj vám sa prihodilo niečo, čo vás zaskočilo? Podeľte sa s namio príbehy s nečakaným koncom na maile [email protected] Za uverejnený príspevok vám pošleme darček. Píšte na adresu, ktorú nájdete v tiráži a pripojte heslo: Nikdy by mi nenapadlo. Prosíme, zasielajteiba originálne príbehy, inak porušujete autorské práva a vystavujete sa finančnej pokute!