Z toho, čo sa stalo, sa Stanka doteraz nespamätala. Začala som si privyrábať distribúciou parfumov, ktoré išli skvele na odbyt. Zásobovala som všetky svoje známe a kamarátky. Jedného dňa som stretla spolužiaka zo základnej školy. Dosť dlho sme sa nevideli a po obligátnej otázke, ako sa kto máme, mi Viktor povedal, že vedie penzión, ktorý slúži ako hodinový hotel. Ponúkol mi, aby som parfumy predala aj tam, že o ne bude určite záujem.

Na ten šok nikdy nezabudne

A tak som sa vydala do miest, ktoré mi do tej doby boli viac ako cudzie. Viktor mi povedal, nech idem tovar ponúkať hore do izieb, kam si dievčatá vodili hostí. Predaj mal nečakane veľký úspech. Po piatich predaných kusoch som sa chystala domov, až jedna zo slečien vykríkla: "Dievčatá, nie je tu Linda, nevideli ste ju niekto? Určite by si tiež vybrala." "Tá má pri sebe toho svojho Milana, ako vždy vo štvrtok, a ten hneď tak nevypadne. Nemá nikdy dosť, kanec jeden," odpovedala jej iná žena.

Svojho otca pristihla v bordeli...
Svojho otca pristihla v bordeli...
Zdroj: Shutterstock

Mne to nevadilo, pretože tržbu som mala už tak dosť slušnú. Keď som išla po chodbe, začula som z jednej izby vzdychy poprekladané vulgárnymi výrazmi. "To tam asi vyčíňa dotyčná Linda so svojím amantom," preblesklo mi hlavou. A zrazu som zostala ako omráčená. Uvedomila som si, že ten mužský vulgárny hlas mi znie povedome! V hlave sa mi to všetko skladalo ako puzzle. Môj otec sa volá Milan, každý štvrtok chodí s kolegami na pivo a vždy príde neskoro večer a hneď padne do postele. Áno, bol to hlas môjho otca!

Najťažší moment v živote

Potvrdenie mojej domnienky prišlo veľmi rýchlo. Keď vyšiel otec z izby, pozeral na mňa ako vyoraná myš. "Čo tu robíš?!" kričala som na neho. Nič nepovedal a rýchlo odišiel. Cestou domov som sa spamätávala zo šoku a nevedela si rady, čo mám robiť. Mám to mame povedať, alebo ju radšej tej hrôzy ušetriť? Nakoniec som nevydržala mlčať a povedala jej celú pravdu. Keď otec prišiel domov, len sa ticho spýtala: "Je to pravda?" Otec nezapieral, vedel, že to nemá cenu.

Dokonalému manželstvu jej rodičov bol koniec.
Dokonalému manželstvu jej rodičov bol koniec.
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Rozvod na seba nenechal dlho čakať. Otec síce tvrdil, že s tým prestal, ale mamka bola neoblomná. Po rozvode sa odsťahoval do iného mesta a pre mňa prestal existovať. Aj po troch rokoch sa vo mne ale bijú zmiešané pocity. Občas si hovorím, že som mala mlčať, otec by s tým prestal a boli by dnes s mamou spolu. Inokedy sa mi zase preháňajú hlavou, že si mama nezaslúži, aby varila, prala, všemožne sa starala a spala s chlapom, ktorý sa chodí vybúriť a užívať si do bordelu. Nikomu svoje pocity neprajem.