Mama môjho manžela ma neznášala od prvej chvíle. Rozhodla sa, že ma za každú cenu vyštve z domu svojimi klamstvami. A najhoršie bolo, že môj muž jej veril!

 Filipa som spoznala na strednej škole. Boli sme najlepší kamaráti a veľmi sme si rozumeli. Až neskôr sme si uvedomili, že je medzi nami ešte niečo viac ako len priateľstvo.

Vďaka svokre zažívala doma peklo...
Zdroj: Shutterstock

Začali sme spolu chodiť a ja som bola neskutočne šťastná, lebo som ho milovala a stále ho veľmi milujem. Aj keď som potom, ako som sa za neho vydala, zažila doslova katastrofu. Najprv sme mali bývať u jeho mamy dovtedy, kým si nenájdeme nejaký byt. Jeho rodičia boli rozvedení a ja som skoro pochopila, prečo. Neverím, že by niekto vydržal s mojou svokrou! Už pri prvom stretnutí, keď som chcela urobiť aký-taký dojem, mi to neuľahčila. Pýtala sa ma na samé nepríjemné veci – zaujímalo ju, či som ešte panna alebo koľko som už mala frajerov. No vtedy som si to ešte tak nevšímala. Záležalo mi iba na tom, aby som bola s Filipom.

Vďaka svokre zažívala doma peklo...
Zdroj: Shutterstock

Prvé mesiace po našej svadbe som pomáhala, ako som len vedela. Len čo som prišla z práce, už aj som upratovala, navarila večeru, a keď som stihla, tak som ešte aj vyprala. Brala som to tak, že moja svokra je už staršia a má právo si oddýchnuť. Až raz, keď sme s manželom osameli v obývačke, mi prezradil, že sa mu mama sťažovala, že jej s ničím nepomáham. Že vraj hneď ako prídem z práce, idem si ľahnúť a nie som na nič súca, čo sa týka udržiavania domácnosti. Tak ma to vytočilo, že ešte v tom neskorom čase som sa rozkričala na celý dom a namierila som si to rovno do spálne k svokre. Vykričala som jej do tváre, že ako si dovoľuje takto o mne klamať pred svojím synom, že či sa nehanbí niečo také vypustiť z úst, keď ja sa tak snažím, aby ona mohla vylihovať.

Vďaka svokre zažívala doma peklo...
Zdroj: Shutterstock

Na druhý deň som si uvedomila, že som to asi trochu prehnala, tak som sa jej išla ospravedlniť. Nechcela som pokaziť vzťahy v rodine. Myslela som si, že už sa poučí a nebude o mne šíriť také hlúposti. No bolo to presne naopak. Začala ma kritizovať ešte viac. Vraj toto som neurobila správne, tamto som pokazila, a aby toho nebolo málo, povedala Filipovi, že z práce chodím domov stále s nejakým novým chlapom a že nechápe, ako môžem zrazu tak veľa zarábať. Najviac ma však zarazilo, že Filip sa ma vôbec nezastal a sám mi neveril. Takto som už ďalej nemohla žiť. Hneď ako som prišla z práce, pobalila som si veci a odsťahovala som sa. Ale nezabudla som sa ešte pred odchodom poďakovať svokre za to, že sa jej podarilo zničiť nám manželstvo a s týmito slovami som jej zabuchla dvere pred nosom.

Až potom, čo prišiel Filip viackrát domov a nebolo upratané a večera nebola navarená, pochopil, kto hovoril pravdu. Prišiel ma odprosiť s kyticou červených ruží a so slovami, že veľmi ľutuje to, ako mi nedôveroval. No to nebolo všetko. Mal v rukáve ešte jeden tromf. Bol to nový byt v centre mesta a to len pre nás dvoch. Odvtedy už nemáme medzi sebou problémy a dúfam, že ani žiadne nebudú. Jasné, že sa vždy nezhodneme na všetkom, ale to už nie je také podstatné. Hlavné je to, že svokra nás nedokázala rozdeliť, čo značí, že sme obstáli v skúške našej lásky.

Vďaka svokre zažívala doma peklo...
Zdroj: Shutterstock

Čo my na to?

Katka, urobili ste veľmi dobre, že ste celú situáciu riešili takto radikálne. Je nad slnko jasnejšie, že vaša svokra by vzťah k vám vôbec nezmenila, ani keby ste jej zniesli modré z neba. A tých našich lenivých chlapov treba občas zmobilizovať práve takýmto spôsobom, lebo inak im to nedôjde. Studená sprcha sa občas určite vyplatí viac ako dlhé vysvetľovanie.

Vďaka svokre zažívala doma peklo...
Zdroj: Shutterstock