Najnovší trend velí: zoberte na svadobnú cestu aj svojich rodičov, aspoň sa vám bude mať kto starať o deti! Je naozaj tento typ svadobnej cesty alebo dovolenky taký ideálny? Alebo je skôr živnou pôdou pre prvé manželské hádky a receptom na rýchly rozvod? Naše čitateľky Broňa a Táňa sa s nami podelili o svoje skúsenosti. Naša čitateľka Táňa sa s nami podelila o svoje skúsenosti.

Intimita a mama 
nejdú dokopy!

Táňa (47) žije v Bratislave s manželom Martinom (50) a ich synom a dcérou.

Bolo pol desiatej ráno po svadbe, keď sa ozvalo ostré klopanie na dvere hotelovej izby, kde sme strávili svadobnú noc s mojím novým manželom Martinom. „Už si hore, moja zlatá?“ ozýval sa celou chodbou jej zvučný hlas.

Jej načasovanie bolo viac než nevhodné, práve sme boli uprostred nežností, na ktoré sme vo svadobný večer boli príliš unavení a pripití. Ak existuje nejaký vzorový moment, na základe ktorého viem povedať, že partnerská intimita a rodičia nejdú dokopy, bol by to tento.

Musím povedať, že mamu sme na svadobnú cestu najprv volať ne
chceli. Aj keď sú vlastní rodičia určite najlepšia a najekonomickejšia forma stráženia detí, vziať starú mamu so sebou znamená  zabudnúť na všetky romantické chvíľky vo dvojici. Mala som to vedieť. Ale napriek tomu, desať rokov po tomto zážitku, sme sa rozhodli opäť zobrať na dovolenku v Chorvátsku aj mamu. Predstavovali sme si, že bude tráviť čas s deťmi pri mori, a nám dopraje aspoň občas aj čas na intímne a romantické chvíľky.

Ale odkedy sme sa ubytovali v peknom hoteli v mestečku Rovinji, nebola na romantiku nálada. Obidvaja sme si dobre pamätali trapas zo svadobnej noci a to ma spoľahlivo brzdilo v akomkoľvek prejave lásky k mužovi. Bolo mi to skrátka trápne. Nedokázali sme ju ani požiadať, aby si aspoň na jedinú noc vzala deti k sebe, aby sme mali v spálni pokoj. Skrátka to nešlo. Pravda je, že v očiach vašej mamy ste stále malé dievčatko, o ktoré sa treba starať, a v očiach manžela ste zase dospelá žena. Tieto dve verzie ženy nejdú veľmi k sebe.

Moja rada teda znie: Nechajte deti u starých rodičov, aby si obojstranne užili svoju prítomnosť, ale na dovolenky a už vôbec nie na svadobné cesty rodičia skrátka nepatria!