Spoznali sme sa na facebooku vďaka našej spoločnej kamarátke. Bola som mu sympatická, napísal mi a ja som zareagovala. Po niekoľkých týždňoch sme sa dohodli, že sa stretneme. Naše prvé rande dopadlo výborne, nenudila som sa s ním. Je to vtipný muž, charizmatický, inteligentný. A navyše úžasne vonia! Keď som sa prvýkrát ocitla v jeho blízkosti, podlomili sa mi kolená.

Chcela som mu porodiť dieťa, nakoniec mi zlomil srdce.
Zdroj: Shutterstock

Znie to ako klišé, ale naozaj sa mi to stalo. Neverila som, že ma nejaký muž dokáže tak očariť. Správal sa ku mne úctivo, priniesol mi ružu, nežne flirtoval, a keď sa ma prvýkrát dotkol, mala som zimomriavky po celom tele. Z jedného rande boli dve, tri, štyri... Tvrdil, že sa mu veľmi páčim a je šťastný. Verila som mu každé slovo. Ach, ja naivka!

Chcela som mu porodiť dieťa, nakoniec mi zlomil srdce.
Zdroj: Shutterstock

Chodili sme do kina, vzal ma aj do divadla, na výlety. Bolo leto, užívali sme si krásne počasie, dlhé prechádzky a romantické večery v hoteloch. Sex s ním bol úžasný, nevedela som sa ho nabažiť. Mala som za sebou zopár vzťahov, ale konečne bol pri mne skutočný muž, energický, vášnivý, silný.

Našla som svojho životného partnera? Veľmi som si priala, aby nám to vyšlo. Bola som strašne zamilovaná. Po troch mesiacoch plných lásky a spoločných dobrodružstiev mi neprišla menštruácia. Mala som 32 rokov, už bol najvyšší čas na dieťa, len mi doteraz chýbal ten správny partner.

Zrazu som mala všetko, o čom som tajne snívala. Bola som taká zamilovaná, že som netúžila po ničom inom, len tomu fešákovi porodiť dieťa!

Chcela som mu porodiť dieťa, nakoniec mi zlomil srdce.
Zdroj: Shutterstock

Mala som na očiach obrovské ružové okuliare a úplne mi ušlo, že ten chlap mi nikdy nevyznal lásku. Bol síce vášnivý, pozorný, milý, ale... Nikdy nerozprával o našej SPOLOČNEJ budúcnosti, nič mi nesľuboval, neopisoval náš spoločný dom s kopou krásnych detí... Viem, muži o takých veciach neradi hovoria. Ale tu naozaj niečo nesedelo a ja som si to uvedomila príliš neskoro.

Zo začiatku som si nahovárala, že potrebuje viac času, aby sa uvoľnil, aby ma pustil bližšie. Rozprával mi o svojom ťažkom detstve, tak som predpokladala, že je citlivý a niektoré veci mu trvajú dlhšie. Nuž, fakt je, že sme spolu príliš dlho ani neboli, veď sme randili len 3 mesiace! Pre mňa to však bolo, ako keby som konečne našla svoj domov, svoje šťastie.

Chcela som mu porodiť dieťa, nakoniec mi zlomil srdce.
Zdroj: Shutterstock‎

Od samého začiatku mi bolo strašne zle. Ani som si nemusela robiť tehotenský test, bolo mi jasné, že čakám bábätko. Nemohla som mu to ani dlho tajiť, videl, že sa so mnou niečo deje. Pripravila som chutnú večeru, zapálila sviečky a posadila ho za stôl. Podala som mu pohár vína a malú krabičku previazanú mašľou.

"Mám nejaký sviatok, na ktorý som zabudol?" uškrnul sa.

"Len to otvor," zašepkala som. Bola som taká vzrušená, až som takmer nadskakovala na stoličke.

Roztiahol mašľu, otvoril krabičku a vybral z nej detské topánočky. Okamžite pochopil a urobil niečo podozrivé. Prestal sa usmievať.

"Som tehotná," povedala som netrpezlivo. Čakala som výbuch radosti, objatia, bozky. Nič z toho neprichádzalo. Čo sa deje? Čo to má znamenať?

Chcela som mu porodiť dieťa, nakoniec mi zlomil srdce.
Zdroj: Shutterstock‎

"Ale ako... Veď sme používali ochranu, či nie?"

Takú otázku som rozhodne nečakala. Naznačuje snáď, že som spala aj s iným mužom?

"Asi si zabudol na náš posledný výlet v Prahe," povedala som sklamane. "Viem, bol si opitý, ale až tak, že sa na to nepamätáš?" Cítila som, ako mi horia líca. Bola som nahnevaná. Nie, ZÚRILA SOM. Moja novina ho očividne nepotešila.

Naozaj zabudol, že sme si v Prahe nedávali pozor? Zabudli sme kúpiť kondómy a párkrát sme sa milovali bez ochrany. Nedbala som, myslela som si, že to so mnou myslí vážne.

A tiež som si nemyslela, že tak rýchlo a ľahko otehotniem. Aj pre mňa to bolo prekvapenie, ale... Bola som šťastná! Teraz však... Sedeli sme a mlčali. Vyhýbal sa môjmu pohľadu, stískal v ruke topánočku. A potom vyslovil slová, ktoré mi zlomili srdce.

Chcela som mu porodiť dieťa, nakoniec mi zlomil srdce.
Zdroj: Shutterstock

"Vieš, Katka, ja... Ja ešte nechcem dieťa."

Neviem, ako dlho som naňho bez slova hľadela. "Hmm.. To si mi mohol povedať skôr, ako si mal so mnou sex bez ochrany."

"Veľmi ma to mrzí." Chvíľu čakal a potom pokračoval. "Budem musieť ísť."

Zrazu sa zdvihol a odišiel. Nechal ma tam samu! Totálny šok. Ostala som vo svojom byte sama, zlomená a tehotná. Ale to ani náhodou nebolo všetko.

O niekoľko dní sa mi s ním podarilo skontaktovať. Zdvihol telefón a bez emócií mi oznámil, že nie som jeho jediná priateľka. Vraj chodí aj s inou, stretol ju skôr ako mňa a... Miluje JU, nie mňa. Počúvala som, ale jeho slová som vnímala len z veľkej diaľky. Bolo mi to jasné. Chlapec si chcel len užiť. Žiadne záväzky, žiadne tehotné priateľky. Len rande, zábava a dobrý sex. Takto to dnes chodí? Toto mladí ľudia chcú?

Chcela som mu porodiť dieťa, nakoniec mi zlomil srdce.
Zdroj: Shutterstock

Preplakala som niekoľko nocí, bolo mi strašne zle. Bábätko asi vycítilo, že jeho mama je na dne a odišlo... Potratila som. Nič horšie sa mi nemohlo stať. Bola som rozhodnutá stať sa slobodnou matkou, ale nebolo mi to dopriate.

Dnes už viem, že to tak malo byť a hoci to aj po rokoch stále bolí, zmierila som sa s tým. Stále som nenašla toho pravého, venujem sa kariére a dvom malým synovcom. Hoci som si prešla peklom, neprestala som veriť a dúfam, že raz nájdem muža, ktorý bude milovať iba mňa a bude to so mnou myslieť vážne...

Katka

Chcela som mu porodiť dieťa, nakoniec mi zlomil srdce.
Zdroj: Shutterstock