Dvadsaťsedemročná Briony si vypočula od doktorov zdrvujúcu správu. Povedali jej, že má šancu na život iba v prípade, že pôjde na potrat. Briony totiž objavili vzácny druh rakoviny a lekári jej tvrdili, že ak by donosila dieťa, určite by zomrela a už nikdy by nevidela vyrastať svoje existujúce dieťa.

Briony sa teda rozhodla nasledovať radu lekárov a išla na interrupciu. Potom podstúpila náročnú osemhodinovú operáciu, aby sa zbavila aj nádoru. „Keď som sa dozvedela svoju diagnózu, mojím najväčším strachom bolo, že si ma môj syn nebude pamätať, lebo zomriem mladá a on nebude mať na mňa žiadnu spomienku,“ hovorí.

Angličanka Briony spozorovala prvé príznaky, keď cítila, akoby sa okolo nej točil celý svet. Vtedy išla k lekárom, no tí to pripisovali niečomu inému. Keď krátko na to skolabovala na rodinnej dovolenke, tušila, že to bude niečo vážnejšie. Vôbec si nepamätala, že odpadla...

„Stále som odpadávala, no žiaden z lekárov netušil, čo mi je,“ spomína. Priznáva, že jej mnohokrát povedali, že odpadáva preto, že je vegetariánka a očividne nemá dosť vitamínov... Napokon zistili, že má veľmi zlé výsledky krvi a Briony mala potom niekoľko transfúzií. Stále však nikto netušil, čo to spôsobuje.

Veci začali vyzerať o čosi lepšie, keď spoznala Jasona a otehotnela s ním. Krátko na to porodila ich spoločného synčeka Archieho. Jej symptómy však neutíchali a teraz si dokonca všimla, že keď išla na toaletu, bolo tam aj trochu krvi.

Keď otehotnela znovu a jej odpadávanie stále neprestávalo, urobili jej podrobné vyšetrenie. Až vtedy, po rokoch, odhalili, že má rakovinu. Tieto správy boli zdrvujúce, no nie tak zdrvujúce ako to, čo prišlo potom.

Doktori jej povedali, že má rakovinu a že je nutné urobiť biopsiu. Vtedy im povedala, že je tehotná, na čo jej následne odporučili, aby tehotenstvo prerušila a mohla začať liečbu rakoviny.

Briony teda podstúpila veľmi náročnú operáciu a teraz sa lieči, no zatiaľ sú všetky výsledky dobré, napriek tomu, že trpí tak vzácnym druhom rakoviny, ktorý postihne iba troch ľudí z celého Anglicka.