Tento príbeh sa šíril s veľkým úspechom internetom vďaka mame dievčiny, ktorá sa oň podelila, aby vyzdvihla konanie anonymného mladíka.

Jej dcéra cestovala domov z vyučovania školským autobusom, keď dostala úplne nepripravená menštruáciu a nevšimla si, že má na nohaviciach fľak. Všimol si to však niekto iný – o rok starší chlapec, ktorého ani nepoznala.

Menštruácia je u každej ženy iná, ale pri istých znakoch treba spozornieť.
Menštruácia je u každej ženy iná, ale pri istých znakoch treba spozornieť.
Zdroj: Shutterstock‎

Ak by ste čakali, že z toho spraví video a zavesí ho na sociálne siete, len aby ju zosmiešnil, mýlite sa. Ten chalan urobil niečo, čo by pre ňu možno nespravila ani dobrá kamarátka.

Diskrétne jej pošepkal, že má na nohaviciach fľak a okamžite jej ponúkol svoj sveter, aby si ho previazala okolo pása a škvrnu zakryla.

Tínedžerka dostala v autobuse menštruáciu: Všimol si to chlapec a... Neuveriteľné, čo spravil!
Zdroj: Shutterstock

Zachoval sa ako džentlmen

Dievča bolo v rozpakoch a on ju uistil, že je to v poriadku, on má doma sestry a vie, ako sa cíti. Nakoniec jeho sveter použila a mohla bezpečne odkráčať domov bez toho, aby si to všimol celý školský autobus.

Mama dievčiny tento príbeh neskôr zdieľala na sociálnych sieťach ako príklad toho, že s mladými ľuďmi to nie je až také beznádejné ako vyzerá. Zároveň ďakovala mame toho mladého džentlmena, akú dobrú prácu odviedla pri jeho výchove.